Kreativní tip

Designový fotokalendář snadno a rychle

Pastelové barvy střídají černou a bílou – takto si vytvoříte své vlastní fotokalendáře s jemnými barevnými efekty a kliparty a přinesete čerstvý vzduch do vašeho domova.

Ve fotokalendáři si uchováte nádherné vzpomínky od ledna do prosince a navrhnete si ho přesně podle svých představ až do posledního detailu. Nejlépe se kalendáře sestavují v našem programu CEWE fotosvět, který si zdarma stáhnete a nainstalujete do počítače. Velmi moderní styl představuje kombinace černé, bílé barvy a tlumených pastelových odstínů. Tyto pastelové prvky vytváří velmi zvláštní atmosféru – lehká, svěží a nadčasová elegance.

Zde je pět inspirací pro váš kreativní kalendář:

Kombinace kruhů v rozích

Díky modrým kruhům naladíte v lednu tu správnou zimní atmosféru. Kruhy spolu s ostatními tvary najdete v programu mezi kliparty pod filtrem „Formy“. Pokud jste si vybrali tvar, jednoduše v menu na pravé straně vyberete jakoukoliv jinou barvu, třeba zmíněný pastelový odstín.

Různé úrovně

Vzdušné kliparty, jako můžete vidět na obrázku, mohou nerušeně zasahovat i do kalendária a doplnit ho. Stačí se jen ujistit, že jsou barvy pozadí světlé a zda bude čitelný text i čísla. Klepnutím pravým tlačítkem myši na fotografii nebo klipart jednoduše přesunete prvek o úroveň dopředu nebo dozadu.

Kontury a transparentnost

Celoplošné fotografie jsou díky průhledným klipartům ještě zajímavější. Umístěte na vaši fotku trojúhelník. Vpravo nahoře v nabídce nastavte transparentnost. Přidejte klidně i další trojúhelníky a smíchejte obrysy s vyplněnými tvary.

Letní nálada díky šestiúhelníkům

Mezi kliparty najdete také šestiúhelníky. Vytvořte si, tak jako na obrázku, vzor nad vaší fotografií. Poté klikněte pravým tlačítkem myši na vaši fotku a přesuňte ji o úroveň výš. Přidejte další poloprůhledné šestiúhelníky v teplých tónech, jako je korálová nebo žlutá.

Kalendárium v popředí

Fotky se světlejší a jednotvárnou plochou můžete umístit přímo za kalendárium. Použijte motiv ve formátu na výšku a ponechte prostor vlevo a vpravo pro velkou bílou plochu a dva modré okraje. Přidejte klipart ve formě tečky ve dvou barvách a různých velikostech – získáte tak sněžící efekt.

Jednoduché sestavení přímo v programu CEWE fotosvět

Vše, co potřebujete pro jednoduchý vzhled, najdete v našem programu. Vyberte si v přehledu nástěnných kalendářů formát A4 panorama. V dalším kroku si zvolíte typ papíru. Doporučujeme digitální tisk premium mat, který dokonale ladí s tlumenými barvami a díky mírně zdrsněnému povrchu zajišťuje dojem vysoké kvality. Jakmile se vás editační program zeptá, jak chcete sestavit svůj kalendář, klikněte na tlačítko „Kreativní kalendář“. A můžete navrhnout svůj kalendář měsíc po měsíci. Kalendárium vypadá dobře i v minimalistické variantě, jako tomu je na obrázku. Důraz je tím pádem kladen na vaše fotky a pastelové obrázky. Jsou vaše fotky barevné? Jednoduše je dvojklikem otevřete v programu na úpravu fotek, kde můžete použít černobílý filtr pod tlačítkem „Barevné efekty“. Je pro vás program CEWE fotosvět ještě neprobádané území? Zde máte přehled nejdůležitějších funkcí.

Kalendárium vypadá dobře i v minimalistické variantě, jako tomu je na obrázku. Důraz je tím pádem kladen na vaše fotky a pastelové obrázky. Jsou vaše fotky barevné? Jednoduše je dvojklikem otevřete v programu na úpravu fotek, kde můžete použít černobílý filtr pod tlačítkem „Barevné efekty“. Je pro vás program CEWE prezentace ještě neprobádané území? Zde máte přehled nejdůležitějších funkcí.

Navrhněte si šablony pro svůj kalendář

Chcete ještě víc? V našem tutoriálu se dozvíte, jak přesně umisťovat fotografie. Konkrétně pomocí různých rozvržení na listech kalendáře. Případně můžete využít jakoukoliv designovou šablonu přímo v našem programu CEWE fotosvět, a vytvořit si tak vlastní verzi v několika krocích. Bavte se!

Kreativní nápady pro vaše fotografie

Slunce, voda, zábava - zachyťte všechny letní okamžiky a úžasné vzpomínky na vaše momentky! Vyberte si z našich kreativních tipů to nejlepší pro své fotografie.