Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 272 071 200

Kreativní tipy

Vlastnoručně sestavený kalendář pro dědu a babičku

Vztah mezi vnoučaty a prarodiči je velice krásný. Obzvlášť v těchto posledních měsících, kdy není až tak snadné se pravidelně vídat, bychom si na ně měli vzpomenout. Díky CEWE kalendáři zaručeně uděláte jak babičce, tak dědečkovi radost. Připomeňte si společně prožité chvíle. Budou mít své vnoučata po celý rok na očích a o to víc se budou těšit na další zážitky.

Pokud chcete vyvolat ještě více pozitivních emocí, potěší vás tento kreativní nápad: Kromě klasických rodinných fotech umístěte na stránky kalendáře i obrázky dětí, které nakreslili přímo pro babičku a dědu. Stačí vše naskenovat, si dobrým telefonem i nafotit, a vložit do kalendáře. Výkresy dodají jednotlivým měsícům ještě osobitější nádech. I vnoučata se tak budou svým uměleckým způsobem podílet na tomto láskyplném dárku pro babičku a dědu.

Podívejte se na další tipy na dárky pro babičku a dědu, kde využijete vaše rodinné fotografie.

Těšíme se na nezapomenutelné okamžiky

Pokud bychom chtěli zařadit do kalendáře i umělecká díla vašich dětí, je vhodnějším formátem například fotokalendář A3 panorama. V něm najdete dostatek místa pro fotky i pro obrázky od vnoučat.

Co může babička s dědou očekávat, když obrací jednotlivé listy kalendáře? Například krásnou fotku s osobním vzkazem na titulní straně. Napište roztomilý vzkaz pro prarodiče, vyfoťte dětičky a umístěte tuto fotku na titulku.

Obrázek, který vnoučata samy namalovaly, lze snadno zdigitalizovat pomocí skeneru a vložit ho přímo do kalendáře, stejně jako fotku.
Obrázek, který vnoučata samy namalovaly, lze snadno zdigitalizovat pomocí skeneru a vložit ho přímo do kalendáře, stejně jako fotku.

Chcete-li vytvořit takový kalendář, zapojte do sestavování i své děti. Vybavte je pastelkami, fixy, papíry a společně se zamyslete, které motivy by se hodily k jednotlivým měsícům. Nebo vytvořte přímo poukázky na aktivity, které byste s babičkou a dědou v příštím roce rádi podnikli. Víkend na chatě, zajít si společně na oběd nebo na zmrzlinu, fantazii se meze nekladou.

Hotová umělecká díla pak můžete jednoduše zdigitalizovat pomocí skeneru a uložit do počítače ve formátu JPG. Poté přetáhněte naskenovaný obrázek v programu CEWE fotosvět stejně jako fotku na požadovaný list kalendáře.

Smíchejte fotky a vlastní texty

Zdvojnásobte radost: I na své fotky můžete vkládat láskyplné vzkazy.
Zdvojnásobte radost: I na své fotky můžete vkládat láskyplné vzkazy.

Čtení pohádek před spaním, procházky v lese, víkendy na chatě – to všechno jsou malé každodenní okamžiky v životech těch nejmenších, které je dělají šťastnými. Připomínejte si tyhle chvíle celý rok 2021. Vyberte ty nejlepší fotky, výkresy a přidejte k nim i pár teplých slov.

Výkresy a fotky můžete vkládat na kalendář i jako koláže. Texty se zase přidávají v programu CEWE fotosvět pomocí textových polí.

Tip: Vyberte barvu a styl písma tak, aby co nejvíce ladila s pozadím kalendáře. Tak budou vaše texty čitelné a harmonické.

Kreativní fotokalendáře

Popuste uzdu fantazie svých dětí a připravte originální obrázky do kalendáře.
Popuste uzdu fantazie svých dětí a připravte originální obrázky do kalendáře.

Při sestavování nástěnného CEWE kalendáře můžete samozřejmě využít jakýkoliv klipart v programu, nebo nechat děti dozdobit samolepkami až hotový kalendář. Kombinace obou variant je také samozřejmě povolená. V našem programu najdete celou řadu symbolů a tvarů, které lze snadno přebarvit do jakékoliv barvy, aby vám ladily s celým kalendářem.

Už jsou vaši malí umělci plní nápadů, co nakreslí babičce a dědovi do kalendáře?

Přejeme vám spoustu zábavy při sestavování
tým CEWE

Inspirace pro váš příští dárek

Co můžete udělat se svými nejkrásnějšími fotografiemi