Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 272 071 200
Velká, větší, panorama: tak se sestavují vazby pro vaše CEWE FOTOKNIHY

Kreativní tipy

Velká, větší, panorama: tak se sestavují vazby pro vaše CEWE FOTOKNIHY

Nekonečně dlouhé písečné pláže, Alpy za úsvitu, křišťálově čisté horské jezero – expresivní fotografie potřebují dostatek prostoru. V naší CEWE FOTOKNIZE jim zaručeně poskytneme tolik prostoru, kolik si zaslouží. Už na samotné vazbě máte spoustu místa pro vaše krásné fotky z dovolené. Na titulní stranu jsou obzvlášť vhodné velké krajinné fotky.

Stačí jen sebrat odvahu – a jak je všeobecně známo, méně je někdy více. V kombinaci se správným typem písma a elegantním povrchovým efektem bude vaše fotokniha jako od profesionála. Poradíme vám, jak na to.

Vizuální síla spočívá v klidném prostředí

Pokud je to možné, umístěte text na jednobarevné pozadí a dolaďte třeba zlatým efektem.
Pokud je to možné, umístěte text na jednobarevné pozadí a dolaďte třeba zlatým efektem.

Minimalistický design dokonale podpoří vaše fotografie. Nejdůležitější je však motiv, který si vyberete přímo na vazbu fotoknihy. Fotografie by měla být sama o sobě expresivní. Proto při hledání správné fotografie poslechněte své srdce. Připomeňte si, která krajina vám vyrazila dech. Vyfotili jste fotku, kterou už od pořízení doslova milujete? Blahopřejeme! To je ta správná na titulní stranu.

Využijte jednobarevnou část na fotce, v našem případě jde o oblohu, a vložte tam svůj text. Může to být jakékoliv motto, které vás provázelo na vašich cestách. V knize na obrázku je použité písmo „Stafford“ o velikosti 36 bodů. Díky klipartu a povrchové úpravě je písmo dokonale zvýrazněné.

Méně textu je více

Krajinné záběry jsou perfektním motivem na vaši vazbu cestovatelské knihy.
Krajinné záběry jsou perfektním motivem na vaši vazbu cestovatelské knihy.

Umístěte vybraný motiv na celou plochu vaší CEWE FOTOKNIHY ve formátu XXL panorama. Aby byl výsledný dojem dokonalý, měla by být fotografie ve vysokém rozlišení. Nedělejte si starosti, náš program CEWE fotosvět kontroluje kvalitu fotek během vytváření a upozorní vás, pokud je motiv příliš malý.

Nyní nám jde o text – vyberte si tu „nejklidnější“ část fotky. V ideálním případě je to oblast, která je co nejvíce harmonická. V knize na obrázku je to například nebe. Vytvořte si minimalistický název knihy, často stačí jedno slovo, například cíl vaší cesty.

Pokud se vám líbí text v knize na obrázku, vytvořte si 3 textová pole a umístěte je pod sebe. Do příslušných polí zadejte bílá písmena rozdělená na tři slabiky stejné délky. Umístěte rok vodorovně zespodu tak, aby končil stejně s písmeny. Čáru najdete v klipartech. Umístěte ji svisle podél textu a přebarvěte na bílo.

Chcete více kreativních nápadů na sestavení CEWE FOTOKNIHY? Podívejte se na naše nové designové šablony pro kroniky a ročenky. Více se dozvíte v našich dalších kreativních tipech.

Váš redakční tým CEWE vám přeje spoustu zábavy při sestavování.