Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+420272071200
V CEWE jsme ekologicky zodpovědní V CEWE jsme ekologicky zodpovědní

V CEWE jsme ekologicky zodpovědní

Na naší planetě nám záleží, a tak jsme se samozřejmostí převzali odpovědnost za životní prostředí. Konkrétními aktivitami proto přispíváme k ochraně klimatu a přírody.

CEWE podporuje projekt v Africe

CEWE podporuje projekt v Africe

Společnost CEWE, přední výrobce fotoproduktů včetně CEWE FOTOKNIH, je klimaticky neutrální. Společnost se rozhodla podpořit rozsáhlý projekt na ochranu ovzduší v africké Keni a kompenzovat tak vypouštěné určité množství emisí do ovzduší, které právě vznikají při výrobě CEWE FOTOKNIH, CEWE KALENDÁŘŮ, CEWE PŘÁNÍ a CEWE FOTOOBRAZŮ. Proto podporuje projekt Kasigau v jihozápadní Keni. Tento projekt ochrany klimatu byl poprvé společností představen na výstavě Photokina 2016 v Kolíně nad Rýnem 20. až 25. září.

CEWE se už dlouhé roky snaží o udržitelnou strategii ochrany klimatu, která zahrnuje také odčinění uhlíkové stopy. Podpora lesů v Keni prostřednictvím projektu Kasigau Wldlife Corridor je dalším velkým krokem.

Hlavní cíle projektu

  • Ochrana regionálních vodních a podzemních zdrojů prostřednictvím zachování ekosystému.
  • Vzdělávání místního obyvatelstva pro dlouhodobou ochranu existujících lesů.
  • Budování místní infrastruktury pro cca 118 500 obyvatel regionu.
  • Hlavní úlohou globální ochrany klimatu je udržovat stav zalesněných ploch. 18% celosvětových emisí CO2 je podle údajů specializované agentury OSN – Organizace pro výživu a zemědělství vázaných právě na lesy v Africe, Asii a Jižní Americe.

Udržitelnost je ve společnosti CEWE pevně zakořeněná. Neustálé zlepšování v rámci společnosti je pro nás samozřejmostí.

Dr. Christian Friege, předseda představenstva

FSC® certifikace

Značka odpovědného lesnictví

CeWe Color, a. s. podporuje ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomáhá chránit ohrožené a devastované světové lesy.

FSC® ochranná známka vám dává záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem. CeWe Color, a. s. splňuje podmínky FSC® certifikace a ochrannou značku používá v souladu s FSC® standardem.

Č. certifikátu: GFA-COC-002148

Č. licence: FSC® C101851