Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+420272071200
Zábavná hra pro celou rodinu

Kreativní tip

Zábavná hra pro celou rodinu

Vytvořte si spolu s dětmi vlastní pexeso z vašich fotek a přírodních motivů. Zajděte nejdřív s dětmi na čerstvý vzduch do přírody a vytvořte vlastní motivy plné přírodních materiálů, navíc písmenka budou mít i vzdělávací efekt.

Všechno, co potřebujete, je váš smartphone a 25 motivů. Takže je čas jít ven! Na procházce hledejte vhodné motivy jako pozadí a na ně vytvořte postupně celou abecedu z toho, co najdete v lese.

Naše fotopexeso má celkem 50 kartiček. Potřebujete tedy 25 různých motivů. A protože se abeceda skládá z 26 znaků, vložte třeba X a Y na jednu kartičku.

Bez ohledu na to, zda se jedná o květiny, větvičky nebo kamínky – matka příroda nabízí v každém ročním období spoustu krásných materiálů, které můžeme použít na jednotlivé kartičky. Jakmile sestavíte motiv, vyfoťte ho svým mobilním telefonem a použijte ho k vytvoření dvojic. Vše jednoduše sestavíte v našem programu CEWE fotosvět nebo online na webu.

Podívejte se i na další tipy na dárky pro děti, celou rodinu, kde využijete vaše rodinné fotografie.

Abecedu jednoduše sestavíte z kytiček, listů nebo kamínků.
Abecedu jednoduše sestavíte z kytiček, listů nebo kamínků.

Všechno je možné

Při procházce je třeba být v pozoru. Děti jsou skvělí detektivové. Zaručeně najdou vhodné materiály k tvorbě písmenek. Využít můžete opravdu vše. Nejlepší jsou drobné kytičky, listy, kamínky nebo třeba šišky. Opravdu lze použít vše, co najdete. Některá písmena ani nemusíte skládat. Když například najdete pařez uvnitř s dírou, máte hned krásné „O“.

TIP: Nemáte čas fotit motivy sami? Žádný problém – hotové motivy vám nabízíme ke stažení zdarma.

Pexeso můžete sestavit přímo na webu nebo v programu CEWE fotosvět. Jakmile se dostanete do editoru, uvidíte 25 párových kartiček a každou si můžete navrhnout zvlášť. Motivy přetahujete přímo ze složky, kde je máte umístěné, rovnou na jednotlivé kartičky.

Procvičte si abecedu hravou formou

Z kartiček mohou děti skládat i jednotlivá slova.
Z kartiček mohou děti skládat i jednotlivá slova.

„Ahoj“, „jaro“, „domov“ – to vše lze s kartičkami na pexeso složit. Nemusíte hrát jenom pexeso, ale hrát si s písmenky a se slovy. Tato zábavná hra pomůže nejmladším členům rodiny procvičit si abecedu.

TIP: Proměňte pexeso v zábavný slovní kvíz.

S pexesem se dá dělat spoustu věcí.
S pexesem se dá dělat spoustu věcí.

Pexeso se vám postará o dvojitou dávku zábavy. Můžete sestavit další kartičky a rozšířit tak stávající abecedu a hrát slovní kvíz. Každý hráč dostane 7 kartiček. První hráč sestaví slovo z vylosovaných karet a ostatní napojují další a další slova.

Zapisujte si na papír slova a počet písmen. Ten, kdo složí nejvíce slov, samozřejmě vyhrává!

Bavte se!

Od kreativních tipů až po volbu formátu

Takto se vaše vzpomínky stanou hmatatelnými