Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+420272071200
Žena sedí na pohodlném gauči v karavanu a v rukou drží otevřenou fotoknihu.

Kreativní tip

Od starého karavanu k osobní "obytné plechovce"

Blogerka Nic Hildebrandt vlastnoručně zrenovovala starý karavan a vše pak zdokumentovala v CEWE FOTOKNIZE.

Napsala Nic Hildebrandt, LuziaPimpinella.com

Někdy musíte být spontánní - my se tak rozhodli loni na jaře. Celá rodina seděla na terase, snídala a přemýšlela, co bychom chtěli v létě podniknout. O týden později jsme koupili 30 let starý karavan. Naším plánem bylo vylepšit starý karavan a prostě v něm cestovat.

Usměvavá žena sedí v otevřených dveřích karavanu na venkově, před ní stojí jízdní kolo a kempinkový stolek se židlemi, na obrázku je i spousta doplňků, jako jsou venkovní koberce, sluneční markýza a lucerny.
Předem jsme ani nevěděli, zda nás kempování bude bavit.

V té době jsme netušili, zda se nám vůbec podaří rekonstrukci dokončit. Navíc jsme si nebyli jistí, jestli nás kempování opravdu osloví. Měli jsme však důvěru v naše řemeslo a cíl. Kousek svobody, kterou nám měl dát tento karavan.

Z "obytné plechovky", jak jsme brzy s láskou nazvali náš karavan, se stal rodinný kutilský projekt: šest týdnů jsme na něm pracovali každou volnou chvíli. Stovky hodin jsme strávili zatloukáním, šroubováním, malováním a lepením tapet. Ušila jsem potahy na čalounění a rolety na naší terase při 35 stupních ve stínu. Přesně na místě, kde se před několika týdny spontánně objevila naše "plechovka".

Žena drží v ruce fotoknihu s názvem „Die Wohndose – Unser Vintage Caravan Makeover 2020“ s koláží fotografií a názvem.
Proměnu ze zatuchlého hnědého karavanu na naši milovanou "obytnou plechovku" bylo třeba zdokumentovat ve fotoknize.

Všechno to úsilí, pot a někdy i slzy - to všechno stálo za to. Protože s každým dnem se z bývalého hnědého nábytkového pekla karavanu stával o něco více náš druhý domov na kolech. S každým tahem štětce se do starého karavanu dostávalo trochu víc nového života.

"Kousek svobody, to je to, čím pro nás měl tento přívěs být."

Nic Hildebrandt

Toto první společné dobrodružství "obytné plechovky" jsem chtěla opravdu zaznamenat a během přestavby jsem pořídila mnoho fotografií - a poté CEWE FOTOKNIHU. V knize můžete vidět proměnu zatuchlého, poněkud zastaralého a velmi hnědého karavanu ve stylový a živý domov.

Žena drží v ruce otevřenou CEWE FOTOKNIHU. Fotografie ukazují přestavbu kuchyně karavanu, která je vidět v pozadí.
Naše CEWE FOTOKNIHA je krásnou připomínkou toho, co jsme vytvořili ze "starého krámu".

Tip: Při příštím kutilském projektu si nezapomeňte hned vyfotit začátek, tedy počáteční stav. Protože si myslím, že není nic lepšího než fotografie před a po, které vám připomenou, co jste vytvořili. Lidé však často zapomínají zachytit proměnu na fotce. Zvykněte si proto pokaždé před dalším velkým krokem v projektu renovace pořídit několik fotografií. Při všech činnostech máte obvykle smartphone u sebe.

Můj layout pro tuto fotoknihu

Při tvorbě této fotoknihy jsem se rozhodla použít hotovou šablonu z programu CEWE fotosvět. Najdete ji v sekci "Styly" pod názvem "Náš rok 2020". Obzvlášť se mi líbila koláž mnoha malých fotografií na obálce, ale také vzdušné uspořádání jednotlivých stránek knihy.

Formát mé knihy je "Velká A4 panorama" s papírem "premium mat". Na název "Die Wohndose" jsem vložila speciální efekt - parciální lak, takže je trochu vystouplý a lesklý. Naproti tomu titulky jsou vytištěny matně.

Další tip pro váš návrh: nezapomeňte, že máte přístup ke VŠEM písmům, které jste si sami nainstalovali do svého notebooku nebo počítače prostřednictvím programu CEWE fotosvět: možná tam najdete něco obzvláště vhodného.

Doufejme, že dalším krokem budou časté výlety. Je prakticky jedno, kdy a na jak dlouho pojedeme: Pro nás to budou určitě velmi výjimečné zážitky, které zachytím v několika fotoknihách...

S pozdravem
Vaše Nic