Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+420272071200

Kreativní tip na svatbu

Krabička s kapesníky a fotkou pro malé slzy štěstí

Hudba začne hrát, dveře se otevřou a krásná nevěsta kráčí ke svému budoucímu manželi: To je asi ten nejdojemnější okamžik, kdy skoro každý svatebčan neudrží slzy štěstí. Ale ne každý host má po ruce kapesník. S krabičkou na kapesníky, kterou jste si sami vyrobili, jste zaručeně připraveni na emotivní okamžiky na vaší svatbě - a zároveň se vyhnete praskajícímu hluku klasických plastových obalů.

Co budete potřebovat?

  • Samolepky s vlastní fotkou
  • karton (DIN A4, cca 120 g)
  • vzor pro malou krabičku
  • ozdobnou stužku nebo provázek
  • nůžky
  • kapesníky
  • tužku

Krok 1: Najděte správný motiv

Rozhodněte se pro pár motivů, které se vám oběma líbí.

V prvním kroku si navrhněte svůj vlastní motiv:
Vyberte si vhodnou fotografii, která zachycuje nějakou krásnou společnou vzpomínku. Samotný motiv a třeba i doplňující text uspořádáte za pár minut přímo v našem programu CEWE fotosvět nebo lze vše vytvořit online na webu.

Krok 2: Nakreslete vzor řezu krabičky

Materiál na výrobu krabičky leží na dřevěném stole. Vzor je nakreslen na bílém kartonu.
Nakreslete vzor na bílý karton.

Nyní je čas skutečně tvořit! Kromě samolepek s vaší fotkou potřebujete nůžky, kapesníky, stuhu, bílý karton A4 a tužku. Stáhněte si návrh krabičky a vytiskněte jej na papír A4 v požadovaném počtu.

Krok 3: Vystřihněte a poskládejte krabičku

Ruce vystřihují nůžkami krabičku z bílého kartonu.
Vystřihněte krabičku z kartonu přesně podle nakreslených čar.

Nyní nůžkami opatrně vystřihněte nakreslený tvar, vždy podél silnějších čar. Věnujte prosím pozornost tenkým liniím: ty vám slouží jako vodítko v dalším kroku, abyste mohli krabičku složit. Skládání a zasunutí funguje téměř intuitivně - a to vše bez lepidla.

Krok 4: Naplňte krabičku a ozdobte ji

Ruce skládající bílé kapesníky.
Složte kapesníky a naplňte jimi krabičku.

A krabička je hotová! Teď už se jen naplní a ozdobí. Jako dekoraci použijte dárkovou stuhu nebo šňůrku či lýko. Doporučujeme čisté jemné barvy. Barvu můžete sladit se zbytkem svatebních dekorací. Stuhu dvakrát obtočte kolem prázdné krabice a zajistěte ji malým pevným uzlíkem. V případě potřeby jej můžete také zafixovat lepicí páskou, aby neklouzala.

Nyní vezměte dva až tři kapesníky, které rozložte a položte je tak, aby se navzájem překrývaly. Chytněte je uprostřed a naplňte jimi krabičku. Poté zavřete víko a protáhněte kapesník otvorem.

Krok 5: Nalepte vlastní samolepky

Ruce lepící samolepku s motivem zamilovaného páru na papírovou krabičku.
Nalepte samolepky s fotkami na jednu stranu papírové krabičky.

Nyní vám chybí už jen samolepky s vlastním motivem. Jednoduše nalepte samolepku na přední část vaší krabičky s kapesníky. Zaručeně bude vypadat lépe, když samolepku nalepíte částečně pod šňůrku a zafixujete ji v hodní části. A je hotovo!

Od kreativních tipů až po volbu formátu

Takto se vaše vzpomínky stanou hmatatelnými