Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+420272071200

Společně pomáháme naší přírodě

Denně pořizujeme spoustu fotek, abychom zachytili jedinečné vzpomínky. Fotky poté poskládáme v programu a necháme tyto vzácné momenty společně znovu ožívat na papíře vaší osobní CEWE FOTOKNIHY. I když tiskneme každý formát CEWE FOTOKNIHY na certifikovaný FSC® papír z obnovitelných zdrojů, chceme pro naši českou přírodu udělat daleko víc.

Rádi bychom přírodě kompenzovali to, co si z ní bereme, a proto jsme se rozhodli pro výsadbu nových stromů, abychom vám s čistým svědomím mohli denně připomínat chvíle, které jste zachytili na fotkách a přenesli na papír. Ochrana přírodních zdrojů je jedním z hlavních zájmů naší společnosti.

To, co děláme, nás baví a k tomu patří i odpovědnost za životní prostředí. Proto jsme se zaměřili i na sázení stromů, na surovinu, na kterou ve výsledku tiskneme naše produkty.

Ing. Libor Rambousek, předseda představenstva

CEWE alej, sázíme stromy

Vaše CEWE FOTOKNIHA přispěla k výsadbě nové aleje

Protože stromy nám poskytují nenahraditelné přírodní bohatství, produkují velké množství kyslíku a díky nim žijeme. Rozhodli jsme se spojit s neziskovou organizací Sázíme stromy a vysadit novou CEWE alej.

Kde jsme sázeli?

Nedvězí u Říčan
Úholičky

Podívejte se, jak nám to šlo

Pár fotek ze sázení třešní v Úholičkách
Společně jsme vysadili také novou CEWE alej v Nedvězí

Každý strom se počítá

Co zahrnoval náš výsadbový plán?

Nedvězí u Říčan - 8x jeřáb muk - 5x borovice lesní - 8x jabloň lesní - 9x bříza bělokorá - 10x kalina obecná

Úholičky - 33x třešeň

Na budoucnosti nám záleží

Každý vysazený strom je pro nás důležitý. Jde o smysluplnou investici do budoucna. Protože tu s námi bude desítky či snad stovky let a my můžeme sledovat jeho růst každý den a radovat se z každého povyrostlého centimetru. Sledujte naše sociální sítě, ať vám neunikne ani lísteček. Rozhodně vás budeme pravidelně informovat, jak vzkvétá naše společná CEWE alej.

Mimochodem sázením stromů v okolí Prahy rozhodně nekončíme, další stromy sázíme ve spolupráci se Štátnými lesy Tatranského národného parku. Více o projektu na Slovensku se dozvíte ZDE.

Víte, že jeden vzrostlý listnatý strom při fotosyntéze za jeden slunný letní den vyprodukuje 1000 litrů kyslíku?

Spojili jsme se s odborníky v oboru - s organizací Sázíme stromy, z.ú.

Sázíme stromy, z.ú. je nezisková organizace, která propojuje firmy, obce a dobrovolníky a společně sází stromy na místech, kde je to nejvíce potřeba. Peníze získává od firem a dárců, s obcemi vyhledává nejvhodnější lokality a s dobrovolníky, často samotnými zaměstnanci firem, nakonec stromy vysází.

Již od prvního roku existence sledují vývoj z hlediska vysazených stromů a keřů. Nárůst je neustálý. Od roku 2014, kdy se jednalo o desítky vysazených stromů, se organizace dostala k dnešnímu dni na 16314 stromů, 12926 keřů vysazených pomocí 14335 dobrovolníků. 

Posláním organizace je podpořit v lidech vědomí, že jednoduchým způsobem můžeme pro přírodu udělat hodně dobrého. Věří, že radost, kterou lidé při sázení zažívají, a možnost hned vidět výsledek své práce, bude impulsem k dalším změnám, které každý může denně dělat ve svém životě a přírodu tak soustavně podporovat. Vysazený strom je taková "radost na pokračování", protože strom tu bude třeba další desítky nebo i stovky let. Vytváření nových biotopů vede ke zvýšení diverzity a k obnově přírodní rovnováhy. To vše ve spojení s budováním vazeb lidí s krajinou vede k trvalé udržitelnosti.

Chtěli byste vědět více o naší společenské odpovědnosti a o udržitelných produktech?