Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+420272071200

CEWE jako evropský lídr ve zpracování fotografií

Naše historie

Na počátku tohoto krásného dobrodružství je jeden člověk: Heinz Neumüller, který vedl malou fotolaboratoř CEWE v pozici evropského lídra fototisku.

Zrození lídra na evropském trhu

Když Heinz Neumüller zakládá v roce 1961 fotolaboratoř CEWE v Oldenbourgu, přechází se právě z černobílé fotografie na barevnou. Je to revoluce, která umožní CEWE rychle se rozvíjet. Němci jsou skutečnými milovníky barevných fotografií a v tomto období jich vyvolávají miliony každý rok.

CEWE - nejmodernější zpracování fotografií v Praze

CEWE očarovalo Německo a Evropu

Od roku 1972 se CEWE díky Heinzovi Neumüllerovi rozvíjí a zavádí nové prodejny v Německu. Tento úspěšný příběh pokračuje a skupina CEWE se tímto způsobem stává lídrem fotolaboratoří ve Spolkové republice. Firma se začíná prosazovat v Evropě získáním holandského trhu a s rozšířením o dodací služby i ve Švýcarsku, Dánsku a Rakousku. Přechodná fáze Společnost úspěšně vstupuje na burzu v roce 1993 a předbíhá budoucnost, když vsadí na digitální fotografii, zatímco analogová fotografie je stále na svém vrcholu. Proto firma v roce 1994 inovuje zejména vytvořením indexu na fotografiích (digitální náhled na papírové fotografii). V roce 1997 CEWE rozvrátí trh zavedením prvního fotokiosku digitálního tisku na světě a umožní objednávku digitálních fotek na tehdy vznikajícím webu, díky svému vlastnímu softwaru. (Evropský lídr fotoknihy)

Nové milénium

Od roku 2001 se zavádí na evropský trh kiosky s názvem DigiFoto-Maker. O 20 let později jsou fotokiosky CEWE k dispozici na více než 25 000 partnerských prodejních místech. V roce 2003 CEWE uvádí svůj program na tvorbu vlastních fotoproduktů, který slaví spoustu úspěchů do dnes. Rok 2005 je pro CEWE vlajkovým rokem: Vydání CEWE FOTOKNIHY, která si ihned nachází své příznivce. V roce 2021 CEWE oslavilo 75 milionů vytištěných CEWE FOTOKNIH. V současné době je 1 fotokniha ze 3 prodaných v Evropě značky CEWE.

CEWE dnes

CEWE spojuje inovaci a radost z fotografie. Doprovázíme naše zákazníky v silných momentech jejich života a jejich spokojenost je pro nás prvořadá. Každý rok vyvoláme miliardy fotografií v našich fotolaboratořích, všechny představují tolik krásných momentů a vzpomínek, které se vyplatí znovu zažít a sdílet! Dnes najdete skupinu CEWE v 21 zemích se 4 200 zaměstnanci a 14 fotolaboratořemi v Evropě.

CEWE zítra

CEWE zažívá svou 3. revoluci díky mobilu a zdokonaluje už několik let svou aplikaci pro chytré telefony (zdarma ke stažení v App Storu a na Google Play) na tvorbu a objednání celé škály fotoproduktů. CEWE se prosazuje na trhu jako významný hráč, který bude ještě dlouhou dobu provázet své zákazníky v tomto novém vztahu k fotografii.