Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+420272071200

Naše svatba - příběh jedné velké lásky

od Anji Bethge a Rubena Schäfera

Na svatebním dortu, který Annika a Mathias krájí, je žralok obrovský. Ruce se jim trochu třesou, ale usmívají se. Je nádherný březnový den a vše se odehrává ve městě Edenkoben podél Německé vinařské cesty. „Tady jsme doma, tady se cítíme dobře,“ říkají ti dva s úsměvem. Annika a Mathias jsou skuteční světoběžníci a navštívili již řadu zajímavých míst. Cestování je jejich společnou vášní a žralok obrovský je symbolem jejich lásky.

Oba jsou vášniví potápěči. Už od své první potápěčské dovolené chtěli plavat s velrybími žraloky. Není to snadný úkol, člověk se musí potopit až do 13 metrů. Navíc této největší rybě na světě hrozí vyhynutí. „Žraloci obrovští jsou navíc stále v pohybu a nežijí na jednom místě, což dost ztěžuje jejich nalezení,“ říká Mathias.

Krájení svatebního dortu.
Kufr a žralok obrovský na svatebním dortu: Annika a Mathias jsou vášniví cestovatelé a objevitelé.

Symbol vzájemné lásky

V loňském roce se jejich společný sen splnil. Vydali se na malý ostrov poblíž Bornea, na který se dostali až po 5 hodinové plavbě lodí. Tam našli pár žraloků obrovských a strávili s nimi celé odpoledne ve vodě. Bylo velkolepé být tak blízko těmto zvířatům,“ vzpomínají. Celý den byl završen společným focením na pláži. „Mathias mi dal jasné pokyny, jak se natočit,“ říká Annika.

Ihned po svatebním obřadu pod širým nebem ženich políbí nevěstu na tvář, zatímco hosté sedí v pozadí.
Okamžik po svatbě – směs nepopsatelných pocitů, úlevy a lásky – to vše zachycené navždy.

Žádost o ruku proběhla na pláži

Annika hleděla na nekonečný oceán a v tu chvíli ji Mathias poprosil, ať se otočí. „Pak si spolu s prstenem klekl do písku a zeptal se mě, zda si ho chci vzít.“ Úžasné překvapení: „Trochu jsem to nečekala a samozřejmě řekla ano,“ vzpomíná nevěsta. Pak proběhly zásnuby se známými, setkali jsme se při potápění, oslavovali spontánně v malých skupinkách na ostrově. „Nebyla tam žádná restaurace, jen lidé, kteří pro nás vařili a bavili nás,“ hlásí s úsměvem Annika. Tohle je jasný důkaz toho, jak důležitá je přirozenost obou – vše je o nádherném společném okamžiku.

Annika nasazuje snubní prsten na Mathiasův prst. Hosté stojí v pozadí.
Svatba Anniky a Mathiase byla plná štěstí a emocí. Výměna prstenů byla jedním z nejdůležitějších momentů.

Boho svatba jako z časopisu

Zpět do součastnosti: Pro svatbu jako z časopisu se velice rychle vybral boho styl, který je teď dost moderní. Tento styl formovali spisovatelé, umělci a volnomyšlenkáři na konci 19. století.

Dnes je boho svatba spojena s jemnými detaily z dřívějších dob a zahrnuje některé prvky z etnických a hippie stylů. Oslavuje se svoboda dělat to, co nevěsta a ženich chtějí v nejkrásnější den svého života; jde o zábavu a radost ze života místo pravidel a norem. Příroda a přirozenost hrají hlavní roli: luční květiny, dřevěné prvky, větvičky a prostředí v zelené završují koncept. Kostelní svatba se také ideálně koná pod širým nebem – jako je tomu v případě Anniky a Mathiase.

Kniha hostů na svatbě a malé svatební doplňky jsou připraveny.
Kniha hostů na svatbě a malé doplňky jsou připravené.
Slavnostní svatební stůl s jídelními lístky v květinovém designu.
Láskyplné detaily a lehký, krásný vzhled: od samotného oznámení až po obědové menu, vše do sebe zapadá.

Vášnivý blogeři s vášní pro fotoknihy

Vášniví blogeři už od začátku zaznamenávali své cesty na mnoha fotografiích a poté z nich vytvářeli CEWE FOTOKNIHY – proto bylo všem jasné, že i na svatbě musí fotografie také hrát hlavní roli. Naplánovali si párové focení hned 2x – ráno s pozadím Speyerské katedrály, večer ve Falckých vinicích před zapadajícím sluncem. „Byli jsme s fotografy na stejné vlně. Takže fotografie vypadají přesně podle našich představ – chtěli jsme autentické, skutečné a focené zblízka,“ shrnuje Annika.

Svatební den skončil krásnými fotkami, falešným, ale vtipným zpěvem, vínem a prskavkami. A líbánky? „Sice jsme vyrazili až v prosinci, ale jeli jsme na Havaj na čtyři týdny,“ říká Annika. Potápěčské vybavení samozřejmě nesmělo chybět – koneckonců, velryby na ně čekaly. A po líbánkách další CEWE FOTOKNIHA.

Annika a Mathias oslavovali se svými hosty až do pozdních nočních hodin.
Annika a Mathias oslavovali se svými hosty až do pozdních nočních hodin.