Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+420272071200

Fototipy

Bonusový tip: Magická Indonésie

Lukáš Podracký z blogu dobrocesty.sk vás provede půvabnou Indonésií a doporučí vám nejkrásnější místa, která v této části světa můžete navštívit.

Pokud se vydáte do jihovýchodní Asie, doporučuji navštívit Indonésii, která má krásné pláže, mnoho památek a krásnou přírodu. Na tuto dovolenou si vyhraďte 2 až 3 týdny. Nejlepší a pravděpodobně nejlevnější způsob, jak se sem dostat, je letět do Kuala Lumpuru v Malajsii.

Kuala Lumpur

Pokud si chcete prohlédnout hlavní atrakce tohoto města, doporučuji zde strávit alespoň 2 noci. Je zde mnoho míst, která stojí za to navštívit, ale rozhodně nevynechejte tato dvě.

1. Batu Caves je hinduistická svatyně ukrytá ve vápencových jeskyních. Pokud chcete navštívit tu největší, musíte zdolat 272 barevných schodů.

2. Petronas Twin Towers jsou nejvyšší dvojčata na světě, dosahují výšky 452 m. Jejich vzhled má podobu osmicípé hvězdy, která odráží muslimské náboženství v Malajsii. Zde si také můžete domluvit prohlídku.

Z Kuala Lumpur se můžete dostat téměř kamkoli v Indonésii pomocí služeb společnosti Air Asia. Jako další zastávku bych doporučil ostrov Jáva.

Jáva

Nenechte si ujít dva chrámové komplexy na tomto ostrově, ke kterým se nejsnáze dostanete ze základního města Yogyakarta.

1. Borobudur je největší buddhistická stavba na světě. Chrámový komplex je nejnavštěvovanější indonéskou turistickou atrakcí. V roce 1991 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se nedaleko Magelangu a cesta z centra Yogyakarty sem trvá asi hodinu.

2. Prambanan je největší hinduistický chrámový komplex v Indonésii a jeden z největších v jihovýchodní Asii. Je také zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud už máte poznávání památek dost, vydejte se dál na východ na několik dní na ostrov Bali. Na jihu ostrova najdete krásné pláže, zatímco na severu se můžete procházet rýžovými poli nebo navštívit různé přírodní rezervace s vodopády.

Bali

Pláže na jihu ostrova, které stojí za návštěvu: Dreamland Beach, Padang Padang Beach, Green Bowl Beach a Pandawa Beach. Pokud chcete spojit západ slunce a večeři na pláži, navštivte pláž Jimbaran.

Kromě pláže jsou zde samozřejmě k vidění i památky, například Uluwatu Temple, který je oblíbeným místem pro pozorování západu slunce. Pokud si chcete pořídit typickou fotografii z Bali, navštivte Handara Golf & Resort Bali gate.

Pokud máte čas prozkoumat sever ostrova, pak doporučuji výchozí město Ubud. Na severu ostrova se můžete projít po rýžových polích, např. Jatiluwih Rice Terraces, Tegalalang Rice Terrace, nebo navštívit různé přírodní rezervace s vodopády, jako je např. Sekumpul waterfall. Pokud jste milovníci procházek, nenechte si ujít Campuhan Ridge Walk, a pokud chcete vidět a zažít místní opice, navštivte chrámový komplex v džungli Monkey Forest.

Když už budete na Bali, určitě navštivte blízké ostrovy v okolí, například Nusa Lembongan spojený s ostrovem Nusa Ceningan, kde se můžete vyfotit na houpačce přímo v moři.

Pokud chcete vidět krásnou zátoku a pláž Kelingking, vydejte se na sousední ostrov Nusa Penida, nebudete litovat.

Když zjistíte, že Bali je pro vás příliš rušné a plné turistů, koupíte si lístky na trajekt a za 5 hodin jste na vedlejším, podobně velkém ostrově Lomboku. Najdete zde velmi pěkné pláže, např. Selong Belanak, kde doporučuji zaplatit si hodinu surfování. Řekl bych, že pláže na Lomboku jsou o něco hezčí než na Bali a hlavně zde ještě není tak rozvinutý cestovní ruch, takže je zde větší klid. Ostrov Lombok se jednoho dne stane druhým Bali, tak ho navštivte, dokud ještě není, a poznejte skutečnou Indonésii.