Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 272 071 200

Fototipy

Letní roadtrip po Rakousku

Oblíbená destinace všech milovníků hor - Rakousko. Vydejte se na letní roadtrip po Horním Rakousku s cestovatelkou Danielou Ružovičovou alias @polar.girl.

Necelých 380 kilometrů od Bratislavy a asi 4 hodiny cesty od alpských jezer, hor a malebných vesniček Horního Rakouska. Letos v červnu jsme se rozhodli prozkoumat to nejlepší, co tento region nabízí. A až si budete balit kufry, nezapomeňte na plavky, které se vám v létě budou zaručeně hodit.

Naplánovali jsme si 5 nocí v oblasti Salzkammergut, která byla v minulosti proslulá především těžbou soli. Proto zde dodnes najdete solné doly a jeskyně. V roce 1997 byla jižní část Salzkammergutu v okolí Dachsteinu a Hallstattu zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Malebné Gosau

První tři noci jsme se rozhodli strávit ve vesnici Gosau. Nachází se v krásném prostředí rakouských Alp a jen několik kilometrů od překrásného horského jezera Gosausee. Užijete si úchvatnou zelenou scenérii a pohled na ledovec Dachstein, který se tyčí nad jezerem. Ti odvážnější a odolnější se mohou vykoupat v křišťálově čisté ledové vodě.

Hallstatt - perla Horního Rakouska

Hallstatt je považován za nejkrásnější město Rakouska. Ať už přijedete v létě nebo v zimě, turistů je tu vždycky dost na každém kroku. Dřevěné domky pod strmými svahy na břehu jezera Hallstätter See mají skutečně své kouzlo.

Na sáňkařské dráze se můžete vydat do solného dolu a na vyhlídku Hallstatt Skywalk, která se tyčí nad městem. Na jezeře jezdí výletní lodě a v letních vedrech je tu spousta pláží a míst, kde se můžete ochladit.

Wolfgangsee a Traunsee

Další dvě noci jsme strávili u jezera Wolfgangsee. Městečko St. Wolfgang vás okouzlí svou letní atmosférou a typickou architekturou. Můžete se projít po promenádě, dát si zmrzlinu a osvěžit se nebo nasednout na loď a vydat se na projížďku do dalších měst na břehu jezera. Když se budete chtít vykoupat, podél jezera najdete spoustu pláží a koupališť s občerstvením, lehátky a vodnímy sporty. Přímo z městečka St. Wolfgang se můžete nechat vyvézt lanovkou na horu Schafberg do výšky 1 783 metrů. Z vrcholu je krásný výhled na jezero a okolní hory. Je to také oblíbené místo pro pozorování západu slunce.

Pokud půjdete dalších 40 kilometrů, ocitnete se na břehu jezera Traunsee. Doporučuji zastávku v krásném městečku Traunkirchen, které podle mě svým půvabem konkuruje Hallstattu a je tam mnohem méně turistů.

Loser Panoramastrasse

Roadtrip by nebyl ten pravý ořechový, kdyby se na něm neobjevilo pár pěkných serpentin a výhledů. To vše nabízí horská silnice Loser Panoramastrasse nad jezerem Altausee. V zimě oblíbená lyžařská destinace se v létě mění na vyhlídkovou jízdu na vrchol hory do výšky 1 600 metrů.

Můžete si vybrat z celé řady túr a výletů, nebo se posadit na terasu jedné z horských chat a kochat se panoramaty Dachsteinu. Silnice je dlouhá 9 kilometrů a je zpoplatněna na vjezdu za obcí Altausee. Její překonání je skutečně vrcholným vysokohorským zážitkem.

Užijte si krásné léto, ať už na horách nebo na pláži.

Daniela