Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+420272071200
Maminka a tatínek se radují na pohodové procházce se svým malým synem.

Fototipy

Jak fotit své děti? Velice jednoduše a s radostí!

Od Nica Lindnera

Používáte pro lepší fotky radši dražší fotoaparát? A plánujete pečlivě vše předem, abyste zachytili perfektní okamžik? Při fotografování vašich dětí se smiřte s tím, že neexistují žádná kouzelná pravidla. Existuje však řada tipů, které zvýší pravděpodobnost získání krásné fotografie. Náš poradce: Pascal Mühlhausen, hlavní fotograf CEWE.

Technika? Ano, ale jaká? Ta, která je po ruce!

Který fotoaparát je obvykle nejdostupnější, když jste se svými dětmi? Většinou ten, který byl zabudován do vašeho smartphonu. Očekávejte tedy, že ty nejkrásnější okamžiky zachytíte fotoaparátem smartphonu. Mobilní všestranné použití je prostředkem volby, zejména venku. Novější modely pomáhají svou technologií spolehlivě zachytit neomezené okamžiky i při velkém pohybu.

Fotoaparáty smartphonů se také spouštějí tiše - to je skvělé, pokud chcete fotografovat své děti, když spí.

Chlapec se svým otcem sledují létající mýdlové bubliny.
Fascinující, úžasné, a přesto tak jednoduché: bubliny z bublifuku, díky nimž rodiče a děti září. Kdo udělá největší?

Velký fotoaparát? Zoom a krátká závěrka!

Pokud používáte svůj větší fotoaparát, věnujte pozornost dlouhé ohniskové vzdálenosti od 100 mm a krátké rychlosti závěrky. V mnoha případech má tzv. Sportovní režim přesně tuto vlastnost. Dlouhá ohnisková vzdálenost vytváří prostor pro pozorování: zoom vám umožní jít dále. V určitém okamžiku budete úplně zapomenuti místo toho, abyste byli středem pozornosti s velkým fotoaparátem.

Blízko vašich dětí, ne shora

Vlastně je to logické: pokud jste při fotografování ve stejné výšce jako dítě, bude na fotografii vypadat sebevědoměji a lépe. „Perspektiva pro dospělé“ shora neplatí. Takové krásné fotografie lze vytvořit zejména při společném dovádění.

Chlapec se dívá do fotoaparátu mezi příčkami žebříku.
Stačí se podívat - žebřík se spontánně stal doplňkem pro focení.

Naplánujte si čas a najděte ten správný okamžik

Snad nejcennější pomoc při plánování rodinného focení: věnujte čas sobě a hlavně svým dětem. Fotky, které mají být uspořádány na povel a podle pravidel, vypadají všechny úplně stejně. Chovejte se přirozeně, jako když jdete na obyčejnou procházku a užíváte si při ní spoustu legrace. Jedině tak vzniknou dokonale spontánní fotky plné emocí. Totéž platí pro „Jak dlouho?“ - udělejte si klidně mezi focením krátké přestávky, které všem jen prospějí.

Otec a matka dovádějí na dece se svým malým synem.
Focení s rodinou, ale bez nátlaku a se spoustou smíchu - to je zábava!

Poděkujte za trpělivost

Společná odměna: Ať už prodloužíte čas na hraní nebo připravíte něco chutného k jídlu - vyjádřete také dětem svou vděčnost za trpělivost. Fotografie by se nikdy neměla stát nutnou povinností. O to větší je šance, že další nápad na focení bude přijat s radostí.

Doufáme, že vás focení baví!