Stav objednávky
Informace
Zákaznická linka
+ 420 272 071 200
Dalekohled Nikon Prostaff 7S 8x30 leží na skále, v pozadí jsou stromy a další skály.

Fototipy

Nikon Prostaff 7s 8x30 – ideální společník na dlouhé výlety

Nikon Prostaff 7S 8x30 nabízí uživateli dostatečně lehkou a kompaktní konstrukci, kterou ocení zejména všichni, kteří se dlouho toulají přírodou a velký dalekohled by jim byl značnou přítěží. Podrobnosti k optické kvalitě a ovládání se dozvíte v recenzi.

Dalekohled získal nový optický systém přinášející ostrý obraz v překvapující kvalitě v této cenové kategorii. Velmi pozitivní je vodotěsnost po dobu 10 minut do hloubky 1 metru. Vyznačuje se i odolností proti zamlžování a vylepšeným držením, povrchovou úpravou, pro snadnější manipulaci za každého počasí.

Klíčovou prioritou v konstrukci dalekohledu byl pozorovací komfort a ten si opravdu užijete např. při pozorování života v přírodě. Rýhování na dostatečně velkém zaostřovacím kroužku přispívá ke snadnému nastavení dalekohledu, i díky plynulému a delšímu chodu. Široký popruh neřeže do krku.

Z pohledu optické kvality mezi silné stránky patří kontrastní, vyvážený, celkově ostrý obraz. Důležitá je i barevná věrnost, které si všimnete již při prvním „osahání“.

Recenzent Pavel Krátký říká:

„Dalekohled snese srovnání i s dražšími modely se stejnými parametry. Příjemný design, kompaktní rozměry a nízká hmotnost dělá z tohoto dalekohledu ideálního společníka do lesa i do hor. Prostaff 7s 8x30 doslova klame tělem. Na první pohled působí, že jde spíše o “prcka“ než o pořádný dalekohled, ale svůj názor změníte, jakmile přiložíte binokulár k očím a zahledíte se do krajiny. V tomto případě na velikosti opravdu nezáleží – ba naopak tenhle kompaktní dalekohled si prostě zamilujete a budete jej mít rádi při ruce opravdu velmi často.“

Dalekohledy Prostaff 7s jsou vybaveny optickým sklem BaK4, které je opatřeno vícenásobnými antireflexními vrstvami na čočkách i hranolech. O ostrost obrazu se starají vrstvy pro fázovou korekci a zrcadlové vrstvy s vysokou odrazností na střechových hranolech. Mezi jistý nedostatek lze zařadit krytky objektivů. Nejsou doplněny tzv. gumičkami na přichycení k tělu dalekohledu, jako tomu je u dražších modelů Monarch. V případě hodnocení dalekohledu jako celku, za danou pořizovací cenu budete těžko hledat alternativu.

Nikon Prostaff 7s 8x30

Klíčové technické vlastnosti

Zvětšení: 8x
Průměr objektivů: 30mm
Úhel zorného pole (reálný, ve stupních): 6,5
Úhel zorného pole (zdánlivý, ve stupních): 48,9
Průměr zorného pole ve vzdálenosti 1000 m: 114 m
Průměr výstupní pupily: 3,8 mm
Relativní světelnost: 14,4
Předsunutí výstupní pupily okulárů: 15,4 mm
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 2,5 m
Nastavení osové vzdálenosti okulárů: 56–72 mm
Hmotnost: 415 g
Délka: 119 mm
Šířka: 123 mm
Typ: Roof