Kreativní tip

Vazba kuchařky: důležitá část vašich osobních receptů

Dejte všechny své nejlepší recepty na vaření či pečení do jedné CEWE FOTOKNIHY. Zde najdete pár tipů na design vazby.

Skvělý recept vyžaduje ty správné ingredience, trochu trpělivosti a dávku kreativity. A pokud vaši blízcí udělí pokrmu to nejvyšší hodnocení, vyslouží si recept místo v kuchařce oblíbených rodinných jídel. Všechny své kulinářské nápady můžete zaznamenat do CEWE FOTOKNIHY, ze které si uděláte jedinečnou osobní kuchařku.

Chcete, aby bylo na první pohled všem jasné, že vaše kuchařka je plná chutných receptů? K tomu je ideální osobní vazba, ze které se vám budou sbíhat sliny. Připravili jsme pro vás pár tipů na vhodné vazby. Ukážeme vám, jak profesionálně navrhnout vazbu v programu CEWE fotosvět.

Moderní formát, svěží vazba

Čtvercová kuchařka leží na jídelním stole.
Kombinace černobílých a barevných fotografií vypadá profesionálně a nadčasově.

Pokud jste se rozhodli pro CEWE FOTOKNIHU ve čtvercovém formátu XL, i vazba vám nabídne čtvercový prostor pro vaše fotky. Proto můžete jednoduše uspořádat na vazbu až devět motivů stejné velikosti. Pokud necháte mezi jednotlivými čtverečky mezery, vytvoříte krásný efekt. S vyrovnáním dlaždic vám pomohou magnetické vodicí čáry nebo funkce mřížky, kterou najdete v programu v nabídce vpravo nahoře pod položkou "Uspořádat".

Ochutnejte, co na vás čeká uvnitř, pomocí různých fotografií - konkrétní lahodné recepty a spoustu lásky. Kombinace barevných fotek oblíbených jídel a černobílých rodinných fotografií vytváří zajímavý kontrast. Poklepáním na fotografii v objednacím programu otevřete fotku v programu CEWE prezentace. Zde můžete vybrat jakýkoliv efekt z nabídky "Barevné efekty" a obarvit fotografii. Tip: Vizuálně oživte vazbu umístěním jednoduchých klipartů a krátkých textů na jednobarevné dlaždice - hravě, ale nenápadně.

Panoramatický formát: Využití celé plochy

Kuchařka stojí mezi kuchyňským náčiním na kuchyňské lince.
Méně je více: čerstvé jídlo vyvolává chuť vařit a je ideální jako obrázek na vazbu.

CEWE FOTOKNIHA velká A4 panorama nabízí dostatek prostoru, a to i na vazbě. Můžete umístit fotku velkoryse po celé ploše. Tam, kde je to možné, umístěte textové pole s názvem vaší kuchařky, kde je vaše fotografie jednobarevná. Ve výše uvedeném příkladu bylo použito písmo "Ancona Cd". Aby písmena lépe vynikla, můžete je podložit nebo orámovat barevným klipartem, například geometrickým tvarem nebo rámečkem. V levém sloupci nabídky v části "Kliparty" najdete řadu možností.

Na fotografii se hodí záběr čerstvé zeleniny, třeba i z vlastní sklizně. Případně co takhle pokrm, na který jste obzvlášť pyšní? Nechť fotografie mluví sama za sebe.

Exkluzivní vazba s povrchovým efektem

Na dřevěné kuchyňské lince leží kuchařka.
Pohrajte si s povrchovou úpravou a kliparty na vazbě.

Osobní kuchařka je něco velmi zvláštního. Vše můžete podtrhnout krásnou povrchovou úpravou. Exkluzivní vazbu, jako je ta na obrázku výše, jejíž název je vidět a cítit, lze vytvořit několika kliknutími: Nejprve se v programu CEWE fotosvět rozhodněte pro formát a vyberte pevnou vazbu. Umístěte motiv oblíbeného jídla na celou vazbu. Tip: po stranách nechte široký bílý okraj, abyste dosáhli vzdušného vzhledu.

Přidejte bílý obdélník pomocí klipartu jako pozadí pro text. Průhlednost zvýšíte kliknutím vpravo nahoře na "Ozdobit" a pak upravíte posuvníkem transparenci. Poté na něj umístěte text. Vyberte si písmo s povrchovou úpravou - máte na výběr mezi zlatou, stříbrnou, růžově zlatou nebo průhledným parciálním lakem.

Jednotný design na vnitřních stranách

Osoba (v záběru zezadu) si prohlíží kuchařku ležící na kuchyňské lince.
Barevné, velké motivy na jedné straně, recept na druhé straně.

Pro vnitřní stránky doporučujeme jednotný design. Každý recept sestavte podobným způsobem, abyste vše krásně propojili. Například na jednu dvoustranu vždy umístěte jeden nápad na vaření. To znamená: velký motiv pokrmu na jedné straně a seznam ingrediencí včetně receptu na druhé straně.

Bavte se při navrhování, vaření a ochutnávání!

Od kreativních tipů až po volbu formátu

Takto se vaše vzpomínky stanou hmatatelnými