CEWE podporuje projekt v Africe

Společnost CEWE, přední výrobce fotoproduktů včetně CEWE FOTOKNIH, je klimaticky neutrální. Společnost se rozhodla podpořit rozsáhlý projekt na ochranu ovzduší v africké Keni a kompenzovat tak vypouštěné určité množství emisí do ovzduší, které právě vznikají při výrobě CEWE FOTOKNIH, CEWE KALENDÁŘŮ, CEWE PŘÁNÍ a CEWE FOTOOBRAZŮ. Proto podporuje projekt Kasigau v jihozápadní Keni. Tento projekt ochrany klimatu byl poprvé společností představen na výstavě Photokina 2016 v Kolíně nad Rýnem 20. až 25. září.

CEWE se už dlouhé roky snaží o udržitelnou strategii ochrany klimatu, která zahrnuje také odčinění uhlíkové stopy. Podpora lesů v Keni prostřednictvím projektu Kasigau Wldlife Corridor je dalším velkým krokem. 

„Postupně jsme převzali odpovědnost za životní prostředí a jsme rádi, že tímto můžeme přispět k ochraně klimatu. CEWE FOTOKNIHA i další značkové výrobky CEWE jsou nyní uhlíkově neutrální.“

Dr. Rolf Hollander, CEO společnosti CEWE

Projekt Kasigau má působnost v jihozápadní krajině Keni. Cílem tohoto projektu je chránit vzácný a zranitelný les o rozloze 200 000 hektarů, to je zhruba čtyři krát větší plocha než je rozloha našeho hlavního města Prahy.

Hlavní cíle projektu

  • Ochrana regionálních vodních a podzemních zdrojů prostřednictvím zachování ekosystému.
  • Vzdělávání místního obyvatelstva pro dlouhodobou ochranu existujících lesů.
  • Budování místní infrastruktury pro cca 118 500 obyvatel regionu.
  • Hlavní úlohou globální ochrany klimatu je udržovat stav zalesněných ploch. 18% celosvětových emisí CO2 je podle údajů specializované agentury OSN – Organizace pro výživu a zemědělství vázaných právě na lesy v Africe, Asii a Jižní Americe.