Blog CEWE
CEWE Photo Tour Záhřeb

CEWE Photo Tour 2018: Záhřebské moře světel

– vypráví Benjamin Mogel –

Z Budapešti rovnou do Záhřebu. Cesta vlakem trvala skoro sedm hodin, takže jsme měli čas psát články pro blog a zároveň pozorovat krásnou jarní krajinu.

Příjezd do Záhřebu

CEWE Photo Tour Záhřeb
Vlakem k dalšímu cíli

Když jsme dorazili, byla už noc. Nejprve jsme si dopřáli krátkou návštěvu jedné z typických chorvatských restaurací a pak jsme se šli ubytovat, abychom byli odpočatí na vše, co nás tu v příštích dnech čeká. Už druhý den jsme totiž měli na programu fotoprocházku s chorvatským fotografem Ivanem Klindićem. Ivan si na nás udělal čas a provedl nás po památkách hlavního města. Přitom nám povídal o svém aktuálním projektu WhyZagreb: blogu s tipy na památky, gastronomii a aktuální akce ve městě.

Festival světel

CEWE Photo Tour Záhřeb
Světelná show, kam jen oko dohlédne – to je záhřebský Festival světel.

Zase jsme měli štěstí jako už tolikrát během této cesty. Právě tento víkend se v Záhřebu konal každoroční Festival světel. Na mnoha místech po celém městě vyrostly obří světelné atrakce, které pomocí pestrobarevných světel vytvářely opravdu magickou kulisu.

CEWE Photo Tour Záhřeb
Festival světel: umění se potkává s designem a zábavou – úchvatná kombinace.

Festival světel symbolizuje začínající jaro. Počasí jako by to chtělo potvrdit – v Záhřebu celý den sněžilo. Festival je kombinací umění, designu a zábavy a my jsme byli nadšení, že se tohoto okouzlujícího divadla můžeme zúčastnit.

CEWE Photo Tour 2018Čtěte také: CEWE Photo Tour – zlaté budapešťské noci

S Ivanem jsme navštívili několik různých částí festivalu a fotoprocházku jsme zakončili v chorvatské hospodě. Dostali jsme také pár dalších tipů na restaurace a lokály, které bychom měli v Záhřebu navštívit.

CEWE Photo Tour Záhřeb
Závěr naší fotoprocházky s Ivanem Klindićem – vcházíme do chorvatské hospody

Na návštěvě v centru: tržní náměstí

CEWE Photo Tour Záhřeb
Živý trh v centru Záhřebu

Samozřejmě jsme se řídili Ivanovými návrhy a druhý den jsme brzo ráno vyrazili do centra na tržnici Dolac. Na tomto starodávném tržišti jako by se zastavil čas a ani my jsme navzdory třeskutému mrazu nikam nespěchali. V klidu jsme si vychutnali pestrou nabídku zeleniny, ovoce i dalších lahůdek.

CEWE Photo Tour Záhřeb
Speciality pod širým nebem

Jen jsme se vrátili ze studené prohlídky města, nastal čas znovu balit. Druhý den brzy ráno jsme totiž museli pokračovat do slovinského hlavního města Lublaně.

CEWE Photo Tour Záhřeb
Loučíme se a odjíždíme vlakem do Slovinska

Sledujte nás!

Chcete se o naší cestě dozvědět více, dočíst se o našich aktuálních zážitcích nebo máte nějaké otázky? Sledujte nás na Instagramu: @cewe.cz@ben_mogel a @maud_m2 – Těšíme se na vaše dojmy a dotazy!

Váš Benjamin Mogel

Přidat komentář