Blog CEWE
Our World Is Beautiful

Více než 180 000 fotografií ukazuje krásu světa – která získá hlavní cenu?

Největší otevřená fotografická soutěž na světě v roce 2017 jde do finále – již 22. září se dozvíme, která ze všech přihlášených fotografií zvítězí.

Fotografičtí nadšenci z celého světa měli devět měsíců na to, aby poslali své fotografie a registrovali se do mezinárodní fotografické soutěže Our World Is Beautiful.

Před porotou nyní stojí nelehký úkol: ze 183 861 do soutěže zaregistrovaných fotografií zvolit vítěze 6 kategorií a absolutního vítěze, který si odnese hlavní cenu CEWE Photo Award, zájezd dle vašeho výběru a fotografickou výbavu v hodnotě 5 000 EUR. Navíc ještě fotografické výrobky společnosti CEWE v hodnotě 1 500 EUR. Rozdáno bude celkem 1000 cen pro 1000 soutěžících.

Our World Is Beautiful je největší fotografickou soutěží na světě za rok 2017 a je otevřená jakémukoli fotografovi. Vůbec nezáleží na tom, jestli se jedná o profesionála nebo hobby fotografa – soutěžit může úplně každý.

Soutěžní kategorie

Soutěž má šest kategorií – Sport, Lidé, Krajina, Architektura, Doprava a infrastruktura a Příroda.

Každý, kdo má zájem, si už nyní může prohlédnout všechny fotografie na soutěžních stránkách a nejlepší fotografie jednotlivých soutěžních měsíců na výstavě, která probíhá od 6. září do 8. října 2017 ve výstavních prostorách Czech Photo Centre v Praze na Nových Butovicích.

„Jsme moc rádi, že můžeme jako první v Evropě představit široké veřejnosti výběr fotografií z největší otevřené fotografické soutěže na světě, které pocházejí z 94 zemí, právě v Czech Photo Centre, které vnímáme jako středobod fotografického dění v České republice,“ říká Petr Tureček, marketingový manažer CEWE pro Českou republiku.

Absolutní vítězové

Slavnostní předání cen vítězům v šesti soutěžních kategoriích a volba absolutního vítěze se uskuteční v německém fotografickém muzeu v Markkleebergu nedaleko Lipska v pátek 22. září 2017.

Absolutní vítěze volí mezinárodní porota složená z renomovaných odborníků, novinářů a fotografů. Mezi ně patří norský fotograf Ole Jørgen Liodden, Micha Pawlitzki, který se specializuje na fotografování architektury a krajiny a multimediální producentka Christina Brun.

Vítězné fotografie slavnostně představíme i v Czech Photo Centre.

Soutěž bude mít pokračování

Pozoruhodná reakce a vysoká kvalita fotografií jsou jak motivací, tak povinností CEWE integrovat fotografickou soutěž jako pevný prvek v mezinárodní fotografické kultuře. Každý, kdo se nezúčastnil letošní soutěže nebo by se chtěl znovu zúčastnit, se již nyní může těšit na další ročník soutěže Our World Is Beautiful, který začne na jaře roku 2018.

Přidat komentář