Blog CEWE
czech nature photo vernisáž 12

Vernisáž výstavy fotografií ze soutěže Czech Nature Photo

Uchvátili vás nádherné snímky přírody z fotosoutěže Czech Nature Photo? Již od 15. srpna je můžete vidět na vlastní oči v galerii Czech Photo Centre v Praze.

Nultý ročník fotosoutěže Czech Nature Photo pomalu ale jistě vstupuje do velkého finále! Od 15. srpna začíná výstava oceněných fotografií v pražském Czech Photo Centre. Během ní proběhne divácké hlasování (Cena diváků), která bude vyhlášena 21. 9. 2017.

Prohlédnout oceněné/vystavené fotografie

Místo výstavy: Czech Photo Centre, Seydlerova 2835/4, 158 00 Praha 5 / Stanice metra linky B Nové Butovice směrem na Polikliniku Lípa. Přejít na mapu.

Termín výstavy:
Vernisáž se koná 15. 8. 2017 od 18.00. Výstava končí 3. 9. 2017.

Oceněné fotografie z fotosoutěže Czech Nature Photo, na které se můžete přijít od 15. 8. podívat, vybrala naše odborná porota ve složení:

Předseda poroty: Michal Krause

Michal Krause je fotograf přírody, lektor a píšící autor na volné noze. Svou lásku k přírodě spojil s vášní pro fotografii. Jeho fotografie sobů z cesty na Špicberky získaly cenu Trigema v rámci Czech Press Photo 2015.

Rostislav Stach

Rostislav Stach se specializuje na fotografie tuzemské fauny, ale podniká rovněž expedice do zahraniční. V letech 2008 – 2009 byl členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapovala karibské ostrovy Nizozemských Antil. Své snímky publikuje v mnoha odborných i populárně naučných časopisech.

Veronika Souralová

Je autorkou knih pro děti, jejichž základem jsou fotografické koláže – Jeden den v mraveništi, Povídání s motýly a Prázdniny v úlu. Iniciátorka založení soutěže Czech Nature Photo, ředitelka Czech Photo Centre a soutěže Czech Press Photo, galeristka a kurátorka výstav.

Miroslav Bobek

Přírodovědec, popularizátor a manažer, od roku 2010 ředitel Zoo Praha. Autor a realizátor projektů Africká odysea a Nová odysea, Odhalení, Návrat divokých koní (reintrodukce koní Převalského do Mongolska), Toulavý autobus (ochrana přírody v Kamerunu) a dalších.

Více informací o soutěži

(zdroj: Czech Nature Photo)

Přidat komentář