Slavíme 50 miliontou vytištěnou CEWE FOTOKNIHU

CEWE FOTOKNIHA 50 milionů

Před 12 lety šlo o „pouhou“ novinku v oblasti fotoslužeb, dnes se jedná o jeden z nejpopulárnějších fotografických produktů. O čem je řeč? O CEWE FOTOKNIZE. Nedávno byla vyrobena jubilejní 50 miliontá kniha ve Francii.

Pro naše zákazníky jsou jejich osobní vzpomínky plné emocí tou nejdůležitější esencí fotoproduktů. To je také případ D. Maclera, autora jubilejní 50 milionté CEWE FOTOKNIHY. Co o své knize říká:

„Jsem si jistý, že budu ještě za 20 let listovat svou knihou. Moji přátelé by totéž asi neudělali s fotkami uloženými na pevných discích. Papír je mnohem osobnější,“ říká náš zákazník D. Maclere.

„Když jsem se vrátil z dovolené v africké Tanzanii, tak jsem se nejvíc těšil na to, až se vrhnu na fotky. Baví mě fotit a snad ještě víc následné třídění fotek a retušování, u kterého vzpomínám na zážitky,“ dodává.

50 miliontá CEWE FOTOKNIHA

Laurence Courtinat-Vernon (ředitelka CEWE Francie), D. Maclere (autor 50 milionté CEWE FOTOKNIHY) a Patrick Berkhouwer (Člen představenstva pro zahraničí a expanzi CEWE) Foto: CEWE

CEWE FOTOKNIHA je světově nejprodávanější fotografická kniha a neustále se rozvíjí. Přidali jsme nové typy papíru, video v knize a mnoho dalších funkcí, které umí program na sestavení, který je zdarma ke stažení.

Gratulace od fotografa Yanna Arthuse-Bertranda

Yann Arthus-Bertrand

Yann Arthus-Bertrand (renomovaný fotograf) Foto: CEWE

Slavnostního ceremoniálu k příležitosti 50 milionté CEWE FOTOKNIHY se účastnil i čestný host Yann Arthus-Bertrand, který jako fotograf a environmentalista spojuje radost z fotografování s ekologickým závazkem. Tento francouzský fotograf je známý především svými leteckými fotografiemi.

Evropský úspěch

Představení 50 milionté CEWE FOTOKNIHY ve Francii ukazuje, že naše společnost se sídlem v Oldenburgu je nejen aktivní v celém Německu, ale také se stala vedoucím fotoproducentem v Evropě. S přibližně 3500 zaměstnanci je CEWE nyní přítomna ve 24 evropských zemích. Důležitou roli zde hraje intenzivní spolupráce s příslušnými obchodními partnery. Existuje například dlouhodobé partnerství mezi CEWE a FNAC ve Francii. V České republice prodávají CEWE FOTOKNIHU značky FOTOLAB, dm, Rossmann, Teta a Globus.

50 miliontá CEWE FOTOKNIHA

D. Maclere (autor 50 milionté CEWE FOTOKNIHY) Foto: CEWE

Několik otázek pro autora 50 milionté CEWE FOTOKNIHY

D. Maclere poprvé využil služeb společnosti CEWE před 7 lety. Od té doby si sestavil 15 knih: „Byl jsem ohromen kvalitou,“ říká. Co dalšího nám prozradil?

Pamatujete si na sou první CEWE FOTOKNIHU?

Ano. Zažil jsem skvělý víkend s přáteli. Krásné vzpomínky, které jsem sdílel s lidmi, kteří mají ve mém srdci zvláštní místo. Ta první kniha mi to připomíná.

Jaký typ papíru a formát preferujete?

Začal jsem s fotopapírem, pak jsem se zamiloval do varianty s vysokým leskem. To bylo ideální pro ještě lepší prezentaci mých fotografií. Když podniknu nějakou delší a větší cestu, tak velikost fotoknihy také roste. Pro můj tanzanský výlet (50 miliontá CEWE FOTOKNIHA) jsem si vybral formát XXL. Když cestuju jen přes víkend, tak sestavuju formát Velká A4.

Když už mluvíme o sestavení knihy – jak se vám pracuje v našem programu?

Třídění fotek z cest mi trvá asi týden – každý večer se tomu věnuji chvíli. Během cesty do Tanzanie jsem například vyfotil 3800 fotografií. Z nich udělám výběr a pak začnu sestavovat knihu!

V programu na sestavení si knihu vytvořím přesně tak, jak si to představuji. Moje fotografie určují rozložení. Často používám rámečky nebo popisky a různá písma, protože tyto prvky zvýrazňují fotky. Software je opravdu snadný na obsluhu a každým rokem je lepší a lepší.

Yann Arthus-Bertrand (uprostřed) a D. Maclere. Foto: CEWE

Laurence Courtinat-Vernon (ředitelka CEWE Francie) Yann Arthus-Bertrand (renomovaný fotograf) a D. Maclere (autor 50 milionté CEWE FOTOKNIHY) Foto: CEWE

Jaký je váš vztah k fotografování?

Nejvíc snímků pořídím na svých cestách, čas od času fotím i během menších výletů. Fotím i portréty. Před dvěma lety jsem se rozhodl posunout mé fotografie a koupil jsem si zrcadlovku. Baví mě fotografování zvířat a celkově pozorování přírody makroobjektivem.

V současnosti mám oblíbené fotky z knihy Tanzanie (50 miliontá CEWE FOTOKNIHA).

Proč je pro vás důležité mít tyto vzpomínky v hmatatelné podobě na papíře v knize?

To je často předmětem rozhovoru mezi mnou a mými přáteli. Často také mluvíme o CEWE FOTOKNIHÁCH. Oni se tak maximálně podívají na všechny své fotografie na obrazovce nebo televizi a to je špatné! Jsem si jist, že i po 20 letech se budu dívat do své fotoknihy. Moji přátelé by totéž asi neudělali s fotkami uloženými na pevných discích. Papír je mnohem osobnější.

Žádné komentáře, buďte první!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.