Blog CEWE
CEWE v Keni

Projekt ochrany životního prostředí v Keni – naši zaměstnanci vše viděli na vlastní oči

Čtyři zaměstnanci CEWE jeli do africké Keni, aby se přesvědčili o tom, že výroba každé CEWE FOTOKNIHY je 100 % šetrná k přírodě. Přesvědčte se i vy!

CEWE podporuje od září 2016 projekt Kasigau v jihozápadní Keni, díky kterému jsou všechny značkové fotoprodukty včetně CEWE FOTOKNIHY klimaticky neutrální. Svým objednáním CEWE fotoproduktů jste součástí této podpory i vy.

CEWE se už řadu let snaží o ochranu klimatu včetně odčinění uhlíkové stopy z fotolaboratoří a tisku fotoproduktů.

CEWE podporuje projekt Kasigau v africké Keni.
Projekt Kasigau má působnost v jihozápadní Keni. Cílem tohoto projektu je chránit vzácný a zranitelný les o rozloze 200 000 hektarů, to je zhruba čtyřikrát větší plocha, než je rozloha našeho hlavního města Prahy.

CEWE podporuje projekt Kasigau v africké Keni

Vyrovnání výsledných emisí CO₂ zajišťuje společnost ClimatePartner, která poskytuje řešení ochrany klimatu.

Ochrana lesů

ClimatePartner vypočítává emise CO2 z fotoproduktů CEWE a vyvíjí strategie, které jim umožní kompenzovat emisní certifikáty.

CEWE podporuje projekt v Keni

Peníze z emisních povolenek podporují obyvatelstvo prostřednictvím vzdělávání, práce, infrastruktury, zásobování vodou a vzdělání, stejně jako ochrany ohrožených druhů, jako jsou sloni.
CEWE podporuje projekt Kasigau v Keni

Kolegové jeli do Keni a přesvědčili se

Naši kolegové z CEWE odcestovali na pět dnů do Keni a vše viděli na vlastní oči. „Byli jsme všichni naprosto ohromeni celým fungováním projektu na místě,“ říká Dr. Matthias Hausmann, vedoucí oddělení pro chemické a environmentální otázky v CEWE.

Jaký má názor Libor Rambousek, člen představenstva CEWE Česká republika?

Libor Rambousek - CEWE

„Byť Keňa leží od našich evropských aktivit daleko, až na místě si člověk uvědomí, jak vše se vším na naší planetě, ať už dříve nebo později, souvisí. Pokud nebudou podporované životní podmínky (životní prostředí, voda, vzdělání, pracovní příležitosti) na všech místech planety, nebudou později dobré ani na těch místech, kde nyní problémy nejsou. Proto je angažování CEWE na projektu v Keni prozíravé a nadčasové.

A osobní zkušenost? Setkání s usměvavými obyvateli keňských vesnic a komunit a s jejich velmi prostým stylem života je pro Evropana, uprostřed konzumního světa, velmi poučné a minimálně k zamyšlení,“ říká Libor Rambousek, člen představenstva CEWE.

Tímto způsobem bude společnost CEWE nadále investovat do tohoto projektu a bude i nadále aktivně zapojena do udržitelného rozvoje lidí a životního prostředí.

Více informací o tom, kde dále pomáháme

komentářů