Blog CEWE
Sossosvlei v jižní části pouště Namib, která je označovaná za nejstarší poušť světa.

Nejstarší poušť světa, procházka se lvy a Victoriiny vodopády. The Sikls objevují Afriku!

Představujeme další kapitolu cesty kolem světa travelblogerské rodinky The Sikls – Afrika. Tam zažívají Kamila, Ondra a malý Elliot dobrodružství, o jakých se jim ani nesnilo.

Velice brzy zjistili, že Afrika se dost liší od zbytku světa a nelze ji procestovat „na blind“, jak byli doposud zvyklí z Asie, Austrálie a Ameriky. Proto vše ohledně cesty probrali s odbornicí na celou Afriku a společně i díky jejím mnohaletým zkušenostem dali dohromady itinerář, plán cesty a víza.

Čtěte také: Česká rodina na cestě kolem světa

„Už jenom vyřízení víz do Namibie, což byla destinace, kvůli které jsme zvolili cestu směrem do Afriky, trvalo více než 14 dní a dostali jsme je až den před odjezdem,“ vysvětluje Kamila. Nicméně plán cesty se odvíjel i od letenek a termínů odletů.

Sloni v Botswaně
Sloní rodinka v Botswaně.

Nejlevnější letenky do Kapského města jsem našel přes Kolín nad Rýnem za 8 000 Kč/os. A začátek africké mise byl jasný. I když jsme samozřejmě četli zprávy o bezpečnosti v JARu a nedostatku pitné vody, tak jsme měli i od známých tam žijících info, že situace není vůbec tak hrozná, jak se v médiích v Evropě popisuje,“ říká Ondra.

the SIKLS
Čtěte také:
Jaké země světa už procestovali The Sikls?

Viktoriiny vodopády mezi Zambií a Zimbabwe
Viktoriiny vodopády mezi Zambií a Zimbabwe

Stres a nervozita z nich spadla ve chvíli, kdy se po příletu ubytovali v apartmánu s výhledem na Sea point, Stolovou horu nebo Lions Head (hora ve tvaru lva). „Vše v naprostém evropském skoro NADstandardu, skvělé ceny a všude čisto,“ vypráví Kamila. A jak se přemisťují v Africe z místa na místo? Půjčili auto a potom, co si zvykl Ondra na volant vpravo, nezbývalo než si začít naplno užívat volné a bezpečné cestování po městě.

Jak jsme plánovali cestu po Africe

The Sikls cestují po Africe převážně v autě.
The Sikls cestují po Africe převážně v autě.

Ondra vymyslel celý plán cesty u nástěnné mapy v cestovní kanceláři. Tuhle mapu vozí celou dobu ve své hlavě, Kamile jen vždy v autě nebo před letadlem na nové místo řekne, kam rodina poputují dále. Po JARu pokračovali přes Namíbii, Zimbabwe, Botswanu, Zambii, Zanzibar až do Keni. „V některých zemích jsme se chtěli zdržet déle, ale vzhledem k nízkému věku Elliota by ho nepustili do každého národního parku, tak si něco necháváme na příště ;-),“ vysvětluje Kamila.

„…Ondra dokonce zmiňoval, že je to jeho aktuální město number 1!“

Čím nás okouzlilo Kapské město a co rozhodně nevynechejte!

Kapské město, JAR
Kapské město, JAR

„Rozhodně jsme vůbec nečekali město na úrovni evropské metropole, bez jakéhokoliv pocitu nebezpečí, špíny, nebo chudoby. Samozřejmě za městem je to jiné a určitě neminete nějaký slum, ale město jako takové je opravdu okouzlující s úžasnou atmosférou. Ondra dokonce zmiňoval, že je to jeho aktuální město number 1!“ pokračuje Kamila. Ve srovnání s městy, které poznali při cestě kolem Asie, Austrálie a Ameriky (jako třeba Singapur, LA, Miami), je doopravdy co říct.

V Kapském městě by podle The Sikls nikdo rozhodně neměl minout:

Stolovou horu, výšlap na Lions Head, V&A Food market, výlet na Mys Dobré naděje a vinice v okolí města Stellenbosch (video o vinicích najdete na Youtube kanále The Sikls).

Fotografie dne! Kvůli tomuhle jsme jeli do Afriky…

Sossosvlei v jižní části pouště Namib, která je označovaná za nejstarší poušť světa.
Sossosvlei v jižní části pouště Namib, která je označovaná za nejstarší poušť světa.

„Tato fotka z Namíbie je hlavním důvodem, proč jsme se vydali směr Afrika. Foto je z nejstarší pouště na světě a sice Sossosvlei desert. Je to taková nová travel blogerská Mekka, “ říká Kamila.

Lion Encourter - Zimbabwe
Lion Encourter – Zimbabwe

Jaká další dobrodružství zažijí The Sikls v Africe? To se dozvíte již brzy.

Nezapomeňte sledovat Instagram Cewe.czThe Sikls

Přidat komentář