Blog CEWE
Celkový vítěz největší otevřené fotosoutěže světa roku 2017 – Janne Kahila

Nejlepší fotografie roku 2017. Mezi vítězi je i česká fotografka

Fotografie Faerského ostrova Kalsoy plná kontrastů uchvátila porotu a získává celkové prvenství v největší otevřené fotosoutěži světa za rok 2017. Velký úspěch má i Česká republika.

Německé fotomuzeum hostilo slavnostní vyhlášení nejlepších fotografií roku 2017 v největší otevřené fotosoutěži světa Our World Is Beautiful.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v Německém fotomuzeu
Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v Německém fotomuzeu

O soutěži
Fotosoutěž Our World Is Beautiful má několikaletou tradici. Hlavní myšlenkou je poukázat na krásu našeho světa. Kvalita i počet přihlášených fotografií je rok od roku vyšší. Letos soutěžilo více než 183 000 fotek, ze kterých porota volila jen ty nejlepší. Ve finále pak ocenila 1000 fotografií včetně absolutního vítěze a vítězů jednotlivých kategorií. Rozdalo se celkem 1000 cen pro 1000 fotografů v celkové hodnotě 110 000 EUR.

Nejlepší fotografie roku 2017

Celkový vítěz největší otevřené fotosoutěže světa roku 2017 – Janne Kahila
Celkový vítěz největší otevřené fotosoutěže světa roku 2017 – Janne Kahila

Fotografií roku se stal snímek Faerského ostrova Kalsoy, který je plný kontrastů. Téměř nedotčená příroda v podobě zelených kopců položených na Atlantickém oceánu je narušena pouze malou kapličkou na jednom z vrcholků. Atmosféru fotografii dodává nejenom čistota a krása přírody, ale také dlouhý expoziční čas.

Snímek zajistili prvenství v soutěži Janne Kahilovi. Porota se shodla na tom, že Janne svou fotkou nejvíc vystihl hlavní myšlenku soutěže: Zachytit krásu našeho světa.

A za to získává prestižní trofej CEWE Photo Award, zájezd dle vašeho výběru a fotografická výbavu v hodnotě 5 000 EUR. Navíc ještě fotografické výrobky společnosti CEWE v hodnotě 1 500 EUR.

I Česko slaví úspěch! Vítězka kategorie Příroda Terezie Fojtová

Fotografie s názvem: „Run Forest, run!“ je jednoznačným příkladem toho, jak mocné je kouzlo momentu. Fotografka Terezie Fojtová si chtěla z návštěvy na Islandu přivést hezkou fotografii ovcí. A to se ji povedlo. Její fotka byla mezi 6 nejlepšími a stala se vítěznou v celé kategorie Příroda.

Ovšem nebylo to snadné. Když se Terezie pokusila ovce vyfotit, tak začaly utíkat. Terezie ještě stačila rychle udělat snímek, když už byly na útěku. Povedlo se ji vytvořit kompozičně velmi čistou a dynamickou fotografii v soutěžní kategorii Příroda, i když by se klidně hodila i do kategorie Doprava a infrastruktura.

Terezie vyhrává fotografickou výbavu v hodnotě 3 500 EUR a fotografické výrobky společnosti CEWE v hodnotě 1 500 EUR.

Terezie Fojtové jsme se zeptali, jak vznikala její úspěšná fotografie se třemi ovcemi?

Fotka vznikla z naší loňské cesty na Island. Jela jsem tam s rodiči abych jim dělala překladatelku. (smích) Dala jsem si jedno předsevzetí, řekla jsem si, že odtamtud neodjedu bez fotky ovcí. Když jsme pak jeli po silnici a viděla jsem nějaké ovečky, tak jsem poprosila o zastavení auta. Vystoupila jsem a začala fotit, jenže ovce se lekly a utíkaly ode mě pryč. Ještě jsem je stihla rychle vyfotit na útěku. Když jsem si na foťáku kontrolovala, jak snímek dopadl, tak jsem si říkala, „jo, dobrý, to by šlo,“ ale v žádném případě by mě nenapadlo, že budu soutěžit.

Další oceněné fotografie


Vítěz kategorie Doprava a infrastruktura – Manh Ngoc Nguyen vyhrává fotografickou výbavu v hodnotě 3 500 EUR a fotografické výrobky společnosti CEWE v hodnotě 1 500 EUR.

 Vítěz kategorie Lidé – Florian Bernhardt vyhrává fotografickou výbavu v hodnotě 3 500 EUR a fotografické výrobky společnosti CEWE v hodnotě 1 500 EUR. Vítěz kategorie Sport – Christoph Grubich vyhrává fotografickou výbavu v hodnotě 3 500 EUR a fotografické výrobky společnosti CEWE v hodnotě 1 500 EUR. 

Vítěz kategorie Architektura – Ágnes Dudás vyhrává fotografickou výbavu v hodnotě 3 500 EUR a fotografické výrobky společnosti CEWE v hodnotě 1 500 EUR.

Další oceněné fotografie až do 1000 místa.

Přijďte na výstavu nejlepších fotografií Our World Is Beautiful a prohlédněte si je na vlastní oči až do 8. 10. 2017 v pražském Czech Photo Centre!

Přejít na nový ročník soutěže – CEWE Photo Award 2019

Přidat komentář