Blog CEWE

Jaký formát a typ papíru udělá z vaší CEWE FOTOKNIHY mistrovské dílo? 2.díl

V minulém článku (k přečtení zde) jsme Vám dali pár tipů ohledně formátu a velikosti vaší CEWE FOTOKNIHY. Dnes vás rádi provedeme jejím neméně důležitým parametrem a to druhem tisku a povrchu stránek. Ten totiž může ovlivnit to, jak budou vaše fotografie působit a ovlivní dojem z fotografií i knihy jako celku.

DIGITÁLNÍ TISK
Digitální tisk se dá považovat za základní provedení CEWE FOTOKNIHY.
Když ale říkáme základní, neznamená to, že máme na mysli nejméně kvalitní nebo dokonce podřadný. Jde o digitální tisk špičkové kvality, tištěný na 12-ti barevné tiskárně, která poskytuje skvělou reprodukci barev a jejich dlouhou stálost.cewefotokniha

Ani první CEWE FOTOKNIHY, které byli již před mnoha lety vytištěny touto technologií, neztrácejí nic z původních kvalit a nedochází k vyblednutí nebo jiné degradaci vlivem času.

cewefotokniha-digiPovrch stránek je pololesklý a i při častém listování knihou se ve větší míře neobjevují otisky prstů. Tento druh CEWE FOTOKNIHY je tak vhodný pro celou řadu námětů. Jednou z výhod tohoto povrchu je i to, že na stránky knihy lze snadno psát i běžným kuličkovým perem a dá se tak využít i na CEWE FOTOKNIHY, do kterých bude chtít vepsat cokoliv ručně (např. školní ročenky a podobně).

DIGITÁLNÍ TISK VE VYSOKÉM LESKU
Digitální tisk lze objednat i ve dvou „speciálních“ verzích.
U digitálního tisku ve vysokém lesku je, jak již název napovídá, provedená povrchová úprava lakováním, která stránkám Vaší CEWE FOTOKNIHY dodá vysoký lesk._p4a0728

Díky této povrchové úpravě získá kniha exkluzivnější vzhled a obzvláště barevné fotografie pak opravdu vyniknou. Lakováním totiž barvy ožijí a pocitově zvyšuje i ostrost a celkovou brilanci. CEWE FOTOKNIHY ve vysokém lesku jsou díky tomu skvělé pro zdokumentování letní dovolené, stejně jako pro prezentaci uměleckých fotografií nebo vytvoření „booku“ pro modelky.

cewe fotokniha vysoký leskSpeciální lak také dobře odolává ulpívání otisků prstů, takže i když je k nim přeci jen trochu náchylnější, rozhodně je odolnější než by se mohlo na první pohled zdát. Nemusíte se tedy bát, že by CEWE FOTOKNIHA ve vysokém lesku připomínala osahaný displej smartphonu, hned po pár prolistováních.

DIGITÁLNÍ TISK PREMIUM MAT
Digitální tisk premium mat naopak nabízí sametovou strukturu, která se podobá uměleckým a galerijním tiskům nebo klasickým starým fotografiím na barytové podložce.

cewefotokniha premium mat

cewefotokniha premium mat

Tento povrch je úžasný obzvláště ve spojení s černobílými fotografiemi. Matný povrch fotografiím ubere trochu kontrastu, ale na oplátku jim propůjčí charismatický vzhled s puncem exkluzivity a špetkou retro nálady.

cewefotokniha premium matNaprosto luxusně tak působí třeba černobílé potréty, umělecká zátiší nebo tajemné fotografie krajiny pořízené dlouhou expozicí.

pazdera

CEWE FOTOKNIHU s právě takovými fotografiemi na tomto druhu papíru si u nás nechal zhotovit i pan Pazdera, vítěz CEWE FOTOKNIHY ROKU 2014 a šťastný výherce nového automobilu Peugeot 308.

FOTOPAPÍR MAT a FOTOPAPÍR LESK
Pomyslný vrchol v nabídce různých druhů povrchu stránek CEWE FOTOKNIHY tvoří zpracování na fotopapír v matném nebo lesklém provedení.cewefotokniha-fotopapir-lesk

Říká se, že nic fotografiím nesluší víc, než zpracování klasickou cestou na fotopapír. A my souhlasíme. Proto v nabídce najdete CEWE FOTOKNIHY, jejichž stránky jsou právě tímto způsobem zpracovány. Jejich povrch, kvalita a vlastnosti tisku jsou na nejvyšší úrovni a přesně takové, jako u klasických fotografií.

Jen těžko by se tedy hledal žánr a fotografie, které by nevypadaly na stránkách CEWE FOTOKNIHY na fotopapír dobře.
Navíc je tu další výhoda, která potěší všechny, kteří chtějí maximálně využít prostor pro editaci a vkládání fotografií na stránky své knihy. Díky odlišnému druhu vazby je dvoustrana knihy po rozevření plochá a fotografie se tak dají vkládat i přes vnitřní vazbu, aniž by došlo k tomu, že jich část nebude kvůli spadu vazby vidět.fotopapír mat

Prostor dvoustrany se tak dá využít beze zbytku. Ať už umístěním fotografií přes celou dvoustranu nebo vložením menších fotografií, bez nutnosti brát ohled na vazbu mezi stránkami.

cewe fotokniha fotopapír

CEWE FOTOKNIHA na fotopapír je tedy ideální volbou pro milovníky klasické fotografie, pro ty kdo vyžadují nadstandardní kvalitu a pro ty, kteří chtějí každou stránku využít bez omezení. Snad jedinou malou nevýhodou je, že díky vyšší gramáži, lépe řečeno tloušťce jednotlivých stran, je celkový počet stran v knize omezen na maximálně 114 stran, oproti 178 stranám v CEWE FOTOKNIZE s digitálním tiskem.

CEWE FOTOKNIHA může mít nespočet podob a možnosti při jejím vytváření jsou téměř nekonečné. Nekončí to totiž jen výběrem správného formátu a druhem tisku a papíru. Opravdu vyhrát si můžete obzvlášť při samotném sestavování. A i s tím vám můžeme výrazně pomoci.
Na všech prodejnách FOTOLAB, které najdete po celé České republice jsou školení prodejci, kteří vám poradí a dají tipy na sestavení dokonalé CEWE FOTOKNIHY.

Ale tou nejlepší cestou, jak se stát pravým mistrem v sestavování CEWE FOTOKNIH jsou online kurzy pro začátečníky i pokročilé, které pravidelně vedou naši zkušení lektoři.online kurzy fotolab

Účast na online kurzu je nejen ZDARMA, ale všichni účastníci navíc obdrží slevový voucher v hodnotě 200 Kč na svou CEWE FOTOKNIHU. Přihlášení, reference účastníků i další užitečné informace najdete zde: https://www.fotolab.cz/cewe-fotokniha/online-kurzy.html

Přidat komentář