Blog CEWE
CEWE FOTOKNIHA Pure

Jak jsem si sestavila CEWE FOTOKNIHU Pure z mobilu

Musím upřímně říci, že jsem nikdy žádnou CEWE FOTOKNIHU nesestavovala. Tohle bylo poprvé. Vím od známých a kamarádů, že po možnosti sestavit si vlastní fotoknihu dost sahají, když někdo slaví třeba narozeniny, výročí nebo jede na výlet, a teď to mohu zkusit i já! 

Vybírání fotek mi trvalo!

Výběr fotek byl u mě popravdě oříšek, jelikož jsem dost nerozhodná a vybrat 22 fotografií bylo opravdu relativně náročné. Osobně jsem knihu pojala jako takový průřez rokem 2017, nebo kronikou, chcete-li. Ráda cestuji, a tak jsem vybrala fotky z míst, které jsem během minulého roku navštívila.

Na fotkách tak můžete vidět kupř. snímek z Floridy z West Palm Beach nebo zámek ve slavném Disney Worldu v Orlandu, který je vzdálený asi 3 hodiny jízdy autem od již zmíněné West Palm Beach.

Dále Buckinghamský palác v Londýně v Anglii, či méně známá vyhlídka Sky Garden, která je opravdu zahradou v oblacích, rovněž v Londýně. Nemohu zapomenout ani na ostrov plný barev jménem Burano, vzdálený pár minut lodí od nádherných italských Benátek, odkud jsem také pořídila fotografii, a to z mostu Ponte di Rialto. Ve výběru jsem nesměla zapomenout ani na naše krásné hlavní město Prahu, které jsem vyfotila trochu z ptačí perspektivy z věže na Karlově mostě.

Navštívila jsem samozřejmě více míst, mezi které lze jmenovat Boston a Washington D.C. v Americe, či Paříž ve Francii, ale řekněme si upřímně, fotit tu každou stránku by bylo vyčerpávající. Co chci ale hlavně vyzdvihnout je právě Tour Vesmírná zpěváka Sebastiana, kterou jsem měla možnost fotit, a tak jsem zahrnula 3 fotografie, které jsem během celého jejího trvání vyfotila.

Jednoduchý design knihy, eko obal, prostě boží!

Jedná se o relativně malou knihu, která má rozměry 15 x 15 cm. Máte pevně daný počet stran a do fotoknihy můžete vybrat 22 svých fotek (každá fotka na samostatné straně).

Mám ráda jednoduchost. Takže bez jakéhokoliv textu (kromě názvu knihy a citace na první straně) je to krásně čisté, jednoduché a vyniknou fotografie, o což jde. Kniha má tvrdou vazbu, takže se nemusíte bát, že to bude na způsob nějakého sešitu, ale že to je v tomto pojetí opravdu klasická kniha s tvrdou vazbou.

CEWE FOTOKNIHA Pure.

Zmínit se musím rovněž i o ekologickém obalu, ve kterém je kniha umístěna (rovněž na fotografiích). Ne jen, že je to ekologické, krásně to vypadá, ale zároveň je to i funkční. Osobně už jsme si knihu umístila na poličku s dalšími knihami, a oproti ostatním knihám, na které se práší, je tato fotokniha díky tomu skvěle chráněná.

Čtěte také: 5 zajímavostí soutěže CEWE FOTOKNIHA roku

Jak se mi kniha sestavovala? I já to zvládla bez problémů!

Nesmím rovněž opomenout to, jak se celá kniha vůbec kompletuje. Jak je super kniha, tak i její sestavení. K tomu, abyste si vytvořili tuto fotoknihu stačí jen chytrý telefon, kde máte uložené fotky (fotografie můžete pořídit i z foťáku, ale do toho mobilu si je musíte poslat), které chcete použít, a aplikace „CEWE PHOTOBOOK Pure“, kterou si musíte do mobilu stáhnout.

CEWE FOTOKNIHA Pure

Když aplikaci stáhnete stačí jen vymyslet název knihy, poté text na první stranu a zvolit si pořadí, jak za sebou vámi vybrané fotky naskládáte. Pokud to budete mít již dopředu všechno vymyšlené, je to podle mě otázka tak 5 – 10 minut. Poté jen zadat kontaktní údaje, zda chcete knihu odeslat domu, nebo si ji třeba někde vyzvednete a dílo je za několik dní na světě.

Já jsem se sestavením problém vůbec neměla, jen maximálně moje nerozhodnost, které fotky vybrat a v jakém pořadí je umístit. Lidé, kteří mě znají vědí, že nejsem moc technický typ, ale tohle je tak super jednoduchý, že jsem to zvládla i já, haha 😊

CEWE FOTOKNIHA Pure

Pár minut času a obrovská radost

Pokud to tedy shrnu, za mě jen SUPER! Nemám téhle knížce absolutně co vytknout. Jako dárek pro rodiče, sourozence, ale i babičku s dědou nebo kámošům. Anebo prostě jen vytisknout si pár fotek z oslavy, dovolené apod. jako vzpomínku pro sebe, ideální. Hlavně je skvělé, jak jednoduše si ji vytvoříte a nestrávíte nad tím třeba několik dnů, ale jen něco v řádu pár minut. Je to nápadité, udělá to obrovskou radost jak vám, tak pokud ji někomu darujete, a je vidět, že si s tím člověk dal práci, přemýšlel nad tím dárkem a neodflákl to, plus je to osobní díky vašim fotkám. Určitě doporučuji.


Recenzi pro vás připravila Tereza Janoušková

Fotografka, cestovatelka a studentka vysoké školy. První digitální fotoaparát obdržela ve 13 letech a postupně zjišťovala, že focení je její vášeň. Fotí převážně fashion, portrét, street fotografii, někdy i produktovou fotografii a při cestování vlastně vše, co vidí a co ji zaujme.

Přidat komentář