Blog CEWE
Velké finále 8.ročníku CEWE FOTOKNIHY roku

Finále 8. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku je za námi, jak to dopadlo?

2 151 přihlášených knih, 11 140 hlasů, 32 finalistů, 18 porotců a ceny za více než 1 500 000 Kč. Letošní soutěž CEWE FOTOKNIHA roku je za námi a takto probíhalo finále…

Letošní 8. ročník soutěže byl, stejně jako všechny předešlé, zastoupen nádhernými finálovými knihami a pro jejich autory jsme si připravili finálový den, který jsme si všichni moc užili.

Finálový den

Náš den začal společnou prohlídkou laboratoře, kde finalisti a jejich rodiny viděli, jak se CEWE FOTOKNIHY tvoří. Po prohlídce jsme se přesunuli do Divadla Semafor, kde se odehrál celý zbytek našeho dne.

Finalisti na prohlídce v CEWE laboratoři.
Finalisti v Divadle Semafor.
Moderátor Petr Říbal.

V Divadle Semafor

Celým programem v divadle nás provázel moderátor Petr Říbal a v  porotě se objevily známé osobnosti jako například zpěvák Peter Nagy, moderátorka Renáta Czadernová, herečky Tereza Kostková, Patricie Solaříková a Kateřina Sedláková, fotografové Marek Musil a Jakub Ludvík, rybář a cestovatel Jakub Vágner, sportovkyně Martina Bravencová nebo Radka Matthey (Peugeot), Miroslav Havel (Federal cars), Stanislav Zíma (Exim Tours), Pavel Schreiber, Petra Felgen, Patrick Berghouwer (všichni CEWE).

Velké finále 8.ročníku CEWE FOTOKNIHY roku
VIP porota v obložení novinářů.

Z 2 151 přihlášených knih bylo obtížné vybrat 32 finálových a ještě těžší bylo určit 3 vítězné, naše porota to ale zvládla skvěle.

Před hlasováním si porotci pečlivě prohlédli všechny knihy.

A vyhrávají

Za kategorii CEWE FOTOKNIHA – cestování vyhrál pan Lysý se svou knihou ´Na cestách´, cenu za nejlepší fotografie v knize bral Peter Čech s knihou ´Praha´ a celkovým vítězem se stal Milan Kutina s knihou ´Tátova šedesátka´.

Předání výhry za nejlepší fotografii.
Výherce v kategorii cestování vyhrál zájezd do Senegalu v hodnotě 60 000 Kč.
Vyhlášení hlavního výherce.
Hlavní výhrou byl nový vůz značky Peugeot.

Podporujeme…

Nerozdali jsme výhry pouze výhercům. Za každou přihlášenou CEWE FOTOKNIHU jsme věnovali 10 Kč a za každý váš hlas 1 Kč domovu pro seniory Sue Ryder a nadačnímu fondu Pink Bubble. Dohromady jsme tedy charitativním organizacím věnovali 65 150 Kč.

Předání peněžních darů pro charitativní organizace.

Vyhlášením výherců ale večer nekončil, na závěr programu jsme si užili divadelní představení s názvem Kdyby tisíc klarinetů.

Ti z vás, co jste letošní ročník soutěže nestihli nezoufejte, brzy pro vás vyhlásíme nový ročník. Zatím si můžete začít tvořit své CEWE FOTOKNIHY v bezplatném programu, který je ke stažení zdarma zde. 

Přidat komentář