Blog CEWE
Tereza Janoušková - Londýn

Co jsem fotila v Londýně

Welcome to London! Krásná a pulsující metropole plná historických památek, které jsou prostě „must visit“ pro každého, kdo se tam chystá jet. V klidu se usaďte a nechte se provést Londýnem mýma očima za jeden den.

Od Big Benu k Tower Bridge a zpět k London Eye!

Westminster a CEWE
Westminster

Z domu jsem vyšla už kolem půl 7 hodiny ráno, abych kolem 8 byla u Westminsteru. Tam jsem dojela metrem, pak jsem udělala takové kolečko kolem Londýna a večer jsem zase u Westminsteru skončila.

Výlet jsem tedy začala, jak jsem již napsala, u Westminsteru (Parlament, Big Ben). Tam jsem šla až do parku u parlamentu a pak se vydala zpět k Westminsterskému opatství, jež se nachází hned naproti parlamentu.

Buckingham Palace a CEWE
Buckingham Palace

Následovala cesta směrem k Buckinghamskému paláci okolo Downing Street 10 což je sídlo ministra/ně, nyní konkrétně ministryně Mayová. Poté jsem prošla stájemi u paláce a St. James’s parkem. Přesto, že bylo takhle relativně brzo ráno, u Buckinghamského paláce bylo už absolutně narváno.

CEWE FOTOKNIHA PureČtěte také: Jak jsem si sestavila CEWE FOTOKNIHU Pure

Ani nevím, jak to funguje přes týden, protože jsem takovéto výlety vždy podnikala v neděli, která pro mě vždy znamenala den volna, ale právě minimálně vždy v neděli je slavný The Mall (cesta od The Admiralty Arch k paláci) zavřený.

Piccadilly Circus a CEWE
Piccadilly Circus.

Od paláce jsem vyrazila k Piccadilly Circus vzdálenému tak 5 min, kde jsou „slavné“ neonové reklamy a socha boha lásky a poté na Trafalgar Square, kde se kromě krásných soch lvů, Nelsonova sloupu a fontán nachází i Národní galerie.

Národní Galerie na Trafalgar square a CEWE
Národní Galerie na Trafalgar square.

Na Trafalgaru jsem si dala menší svačinku a vydala se přes China Town do Covent Gardenu, kde vlastně nejdůležitější je tržnice. Poté následovala rychlá zastávka v Somerset House a pak známá St. Paul’s Cathedral, kde jsem si dala oběd a užívala výhled na tuhle krásnou stavbu. Hrozný bylo, že pomalu na každém kroku se něco budovalo, opravovalo a ani katedrála nebyla výjimkou. Konečně následoval takový „zlatý hřeb“ tohoto výletu, a to Sky Garden, kde jsem měla rezervovaný vstup.

Zlatý hřeb! Sky Garden – zahrada v oblacích a dokonalý výhled na Londýn

Výhled ze Sky Garden a CEWE
Výhled ze Sky Garden

Naproti Sky Garden je The Shard, který je myslím vyšší a výhled asi tím pádem i o něco lepší, ale oproti Sky Garden se za vstup musí platit. Řeklo by se, že je snadné vstup na Sky Garden bookovat, ale někdy je možné, že to ani nestihnete. Vstupy se přidávají na týden nebo max. dva dopředu většinou vždy v pondělí, ale není daná přesná hodina, prostě se najednou objeví a tak je možné, že když kouknete večer, ani tam už nemusí být volno, občas je to dost nevyzpytatelné.

Čtěte také: 10 inspirativních fotografií z fotosoutěže CEWE Photo Award

Po tom úžasném výhledu na Sky Garden jsem se vydala pomalu k Tower Bridge, kde jsme si dala další svačinku a pak už si to na onom druhém břehu Temže štrádovala zpět směrem k Westminsteru.

Millennium Bridge a CEWE
Millennium Bridge

Po cestě jsem ještě potkala divadlo Globe, snad všichni znají – William Shakespear, kousek od něj Millennium Bridge (který se například objevil v Harry Potterovi) a přes který se dá přejít zpět k St. Paul’s Cathedral, a hned vedle Tate Modern Art Gallery.

St Paul’s Cathedral a CEWE
Katedrála svatého Pavla.

Pak už jsem jen minula pár barů, trh s knížkami a kupříkladu také skatepark na South Bank až jsem konečně dorazila k London Eye!

A takhle nějak vypadá takové moje „klasické“ kolečko kolem Londýna. Byla jsem popravdě hodně svižná a ani nevím, jak jsem to ušla takhle rychle.

Dohromady jsem nachodila necelých 30 km!

Nakonec jsem si pak ještě koupila večeři a samozřejmě nechybělo vínko a pohodička v St. James’s Parku u Buckinghamského paláce a taky trochu relax. Byl to dlouhý den, ale zase jsem si udělala onen každoroční výlet do Londýna!


Článek pro vás připravila Tereza Janoušková

Fotografka, cestovatelka a studentka vysoké školy. První digitální fotoaparát obdržela ve 13 letech a postupně zjišťovala, že focení je její vášeň. Fotí převážně fashion, portrét, street fotografii, někdy i produktovou fotografii a při cestování vlastně vše, co vidí a co ji zaujme.

Přidat komentář