Blog CEWE
CEWE Photo Tour 2018

CEWE Photo Tour 2018: zlaté budapešťské noci

– Vypráví Benjamin Mogel –

Szia, Budapest! Jakmile jsme dorazili do páté zastávky naší cesty, bylo nám jasné, že je tu něco jinak. Budapešť na nás zapůsobila svými impozantními rozměry. Vybrali jsme si byt v centru a začali se chystat na první akci: prohlídku města s maďarským profesionálním fotografem Tamásem Korchmárosem.

Měli jsme neuvěřitelné štěstí na počasí a během tříhodinové prohlídky nám Tamás ukázal různé tváře Budapešti. Začali jsme u baziliky svatého Štěpána, největšího kostela maďarské metropole.

Budapešť - CEWE Photo Tour 2018

Odtud jsme se pomalu vydali k Markétinu mostu a Tamás nám vyprávěl o historických poutech Rakouska a Maďarska. Od mostu jsme měli fantastický výhled na Dunaj a okázalé stavby podél jeho břehů. Pak jsme pokračovali na malý Markétin ostrov, který je moderním rájem sportu a volného času.

Budapešť - CEWE Photo Tour 2018

Na závěr prohlídky nám Tamás ukázal srdce Budapešti – maďarský parlament. Nafotili jsme bezpočet snímků a brzy bylo jasné, že budu muset město navštívit také v noci a se svým vlastním fotoaparátem.

Budapešť - CEWE Photo Tour 2018

CEWE Photo Tour BratislavaČtěte takéCEWE Photo Tour 2018 – Jsme v Bratislavě!

Moje tipy pro noční záběry Budapešti

 1. Správný dopravní prostředek

  Když jsem se s Budapeští seznámil, bohužel jsem zjistil, že ji nemám čas projít pěšky. Proto jsem se rozhodl poznat město na kole. V Budapešti funguje veřejná půjčovna jízdních kol a po krátké registraci (on-line) si můžete poměrně levně zakoupit denní voucher. Perfektní příležitost prozkoumat celé město nezávisle, po vlastní ose a nasbírat ty nejlepší záběry.Budapešť - CEWE Photo Tour 2018

 2. Vhodné vybavení

  Pro každou prohlídku města platí: čím lehčí, tím lepší. S naším fotoaparátem Leica Q s výbornou světelností jsme sice vybaveni ideálně, pro noční záběry však potřebujeme ještě další příslušenství. Chceme si přece odvézt kvalitní fotky. Neobejdeme se tedy bez stativu (používáme cestovní stativ Manfrotto, který je malý, lehký a pohodlně se vejde do našeho batohu Lowepro). Kromě toho určitě doporučuji náhradní baterie – v noci se pracuje převážně s displejem a spotřeba energie je tedy vyšší.

  Budapešť - CEWE Photo Tour 2018

 3. Dlouhá expozice

  Pokud máte vhodné vybavení, je noční čas ideální k focení snímků architektury v kombinaci s objekty v pohybu.

Zkontrolujte, že máte na fotoaparátu nastaven:

 • manuální režim
 • nízkou clonu (f/8 až f/14)
 • delší expoziční čas (1 až 5 s)
 • nízkou hodnotu ISO (mezi 100 a 400)

Až to budete mít, zkuste fotoaparát obsluhovat pomocí aplikace, dálkového ovládání nebo klidnou rukou – pomůže vám to docílit ostrého obrazu.Budapešť - CEWE Photo Tour 2018

Odjezd z Budapešti

Jen jsme stačili Budapešť trochu poznat (a zamilovat se do ní), už jsme se zase loučili. Po třech dnech plných zážitků jsme znovu nastoupili do vlaku, který nás měl odvézt do našeho dalšího cíle: chorvatského Záhřebu.
Budapešť - CEWE Photo Tour 2018

Sledujte nás!

Chcete se o naší cestě dozvědět více, dočíst se o našich aktuálních zážitcích nebo máte nějaké otázky? Sledujte nás na Instagramu: @cewe.cz@ben_mogel a @maud_m2 – Těšíme se na vaše dojmy a dotazy!

Váš Benjamin Mogel

Přidat komentář