Blog CEWE
CEWE Photo Tour 2018

CEWE Photo Tour 2018: Okouzlující Krakov

– Vypráví Benjamin Mogel –

Do Krakova jsme spolu s Maud přijeli nad ránem, unaveni, ale připraveni vyrazit do akce. Rozhodli jsme se pro přímé noční spojení z Prahy do Krakova a byli jsme rádi, že jsme tak získali celý den navíc.

Po příjezdu jsme vyrazili z hlavního nádraží rovnou do centra a město na nás od začátku působilo pochmurně a tajemně – křivolaké uličky byly totiž ještě ponořené v mlze. Neměli jsme žádné konkrétní plány a v příštích dnech jsme tedy mohli město prozkoumat na vlastní pěst.

CEWE Photo Tour 2018 - Krakov

Krakovský rynek

Rynek tvoří centrum historického Starého města. Vedle protáhlé Sukiennice, jíž dal jméno zdejší trh se suknem, se na zadní straně nachází radniční věž a slavný kostel Nanebevzetí Panny Marie. Když počasí dovolí, dá se na radniční věž vystoupit a užít si jedinečný výhled na celý Rynek.

CEWE Photo Tour 2018 - Krakov
Krakovský rynek

Náš krakovský fototip: Vstaňte ráno co možná nejdříve a vyrazte s fotoaparátem na Rynek. S trochou štěstí si ho budete moci vyfotit bez obvyklého davu lidí, navíc s nádhernými červánky.

Park Planty

CEWE Photo Tour 2018 - Krakov
Krakovský park

Park Planty se táhne v délce čtyř kilometrů kolem krakovského Starého města, na místě dřívějších hradeb. V současné době je oázou čilého společenského ruchu. Rodiny s hrajícími si dětmi, obchodníci vybírající si chvilku volna nebo sportovci, kteří si právě dávají okruh kolem Starého města.

CEWE Photo Tour 2018

Čtěte také: CEWE Photo Tour 2018 – cestovat, učit se, vyprávět

I já jsem si obul běžecké boty a první den našeho pobytu jsem celý park proběhl – ideální příležitost poznat město jednoduše a po vlastní ose.

Kazimierz – židovská čtvrť

CEWE Photo Tour 2018 - Krakov - Židovská čtvrť
Židovská čtvrť, Krakov

Na židovskou kulturu narazíte v Krakově skoro všude – o to zajímavější je pak návštěva v židovské čtvrti Kazimierz. Tato část města není moc velká a její úzké tiché uličky lákají k procházkám.

CEWE - PrahaČtěte takéCEWE Photo Tour 2018 – návštěva v Praze

Ve čtvrti Kazimierz se nachází několik synagog, židovský hřbitov a spousta výborných restaurací – například restaurant Ariel. Rezervujte si dost času, čeká vás jedinečný polsko-židovský jídelníček.

CEWE Photo Tour 2018 - Krakov
Židovská restaurace v Krakově

Po několika dnech, které byly doslova nabité událostmi, pokračujeme v cestě směrem na Slovensko s cílem prozkoumat Bratislavu a dozvědět se více o portrétní fotografii.

CEWE Photo Tour 2018 - Krakov

Sledujte nás!

Chcete se o naší cestě dozvědět více, dočíst se o našich aktuálních zážitcích nebo máte nějaké otázky? Sledujte nás na Instagramu: @cewe.cz@ben_mogel a @maud_m2 – Těšíme se na vaše dojmy a dotazy!

Váš Benjamin Mogel

Přidat komentář