Blog CEWE
CEWE - Praha

CEWE Photo Tour 2018: Návštěva v Praze

-Vypráví bloger Benjamin Mogel-

Po turbulentní cestě po Německu byla naše další destinace Praha! Již při nočním příjezdu jsme si uvědomili, že jsme se opravdu dost zřetelně směřovali na východ – bylo čím dál chladněji. 

Poté, co jsme našli náš byt přímo na Starém Městě, tak jsme se rozhodli, že půjdeme po náročné cestě odpočívat. Potřebovali jsem nabýt energii na to, co nás v Praze ještě čeká. A není toho málo!

Východ slunce v Praze
CEWE Photo Tour 2018 Praha - Karlův most

Následujícího rána jsem vyrazil velice brzy ven, abych zachytil Staré Město za východu slunce! Když jsme dorazili na Karlův most kolem 5:00, byl jsem jenom jedním z mála fotografů, kteří se tam vyskytovali.

Teprve po několika fotografiích mostu a okolní scenérie jsem si všiml, že obloha byla pokryta těžkými mraky. Byl jsem přesvědčen, že jsem přišel o kouzelný moment východu slunce, protože nebylo vůbec možné jej spatřit, a chtěl jsem jít domů, když jsem uviděl, jak z oblaku začal padat sníh.

CEWE Photo Tour 2018

Čtěte také: CEWE Photo Tour 2018 – cestovat, učit se, vyprávět

A tak se původní mise „Východ slunce“ změnila ve sněhovou misi za super světla a s několika málo dalšími fotografy uprostřed neuvěřitelného a ohromujícího Karlova mostu. Někdy stačí jen trošičku štěstí.

Velice spokojen s výsledky mého ranního focení jsem se vrátil do bytu a připravoval se na nadcházející úkoly.

CEWE fotolaboratoř Praha
CEWE fotolaboratoř

Již v 10:00 hodin jsme s Maud měli první schůzku na pražském Chodově v českém výrobě společnosti CEWE. Dostalo se nám srdečného přivítání od vedoucího výroby Libora Rambouseka a člena marketingu Adam Dobiáše a začali jsme v kanceláři s vynikající kávou.

CEWE - Praha

Libor nám sdělil vše, co jsme chtěli vědět o historii společnosti a produkci fotografií. Jeho příběhy o událostech v čase od přechodu analogové k digitální fotografii jsme shledali obzvlášť vzrušující. V této době si mnozí lidé mysleli, že už nebudou potřebovat tisknout fotografie, protože nyní si mohou své fotky zobrazit na monitorech!

CEWE - Praha

Prodej fotografických produktů tak výrazně poklesl. Zatímco se tisklo až 100 milionů tištěných fotografických produktů ročně v nejlepších letech analogové fotografie, po přechodu na digitál se během několika let snížily počty vytištěných fotografických produktů až na 50 milionů kopií ročně. Tedy na polovinu!

Přesto nám řekl Libor, že jsme se opět ocitli v určitém období přechodu: většinu lidí každý den zaplaví nespočet fotografií hlavně díky internetu a sociálním sítím, také mnoho snímků denně vyfotíme na naše chytré telefony. Díky tomu mají lidé větší potřebu vybírat opravdu jen ty nejvzácnější vzpomínky a zážitky a mít je uchované ve formě tištěných fotografií, CEWE FOTOKNIH a dalších fotoproduktů!

CEWE - Praha

Po této zajímavé konverzaci jsme šli přímo do akce: vzali nás do fotolaboratoře. Provedli nás všemi odděleními výroby – od nástěnných fotoobrazů, přes tisk fotografií, až po kontrolu kvality všech CEWE FOTOKNIH.

Bohužel jsme už museli odjet, protože hned odpoledne probíhala další zajímavá událost, chystali jsme se navštívit Leica Gallery Praha.

Návštěva Leica Gallery

Leica Gallery Praha

Když jsme přijeli do galerie kolem 17:00, očekávala nás paní ředitelka Ivana Kubičková. Ukázala nám výstavu fotografií o světově proslulém festivalu v americké Nevadě s názvem„Burning man“, která trvá až do 8. dubna a mně osobně již roky velice fascinuje.

Čtěte takéCEWE Photo Tour 2018 – Výprava do samotného srdce značky Leica

Dostali jsme dostatek času na to, abychom si všechny fotky prohlédli a zpracovali je. Když jsem odcházel z galerie, tak jsem věděl, že můj tajný seznam přání, míst, která chci navštívit, a věcí, které chci zažít, vzrostl o další bod.

Leica Gallery Praha

Den jsem skončil v typické české hospodě, kde jsem potkal Adama a promluvil s ním o jeho práci v CEWE a životě v Praze. Krátce před desátou hodinou jsem se vydal na vlakové nádraží, odkud jsme s Maud dorazili přes noc do polského Krakova.

Praha - nádraží

Sledujte nás!

Chcete se dozvědět více o naší cestě nebo máte otázky? Sledujte nás a napište nám na Instagramu prostřednictvím @cewe.cz, @ben_mogel a @maud_m2.

Těšíme se na vaše dojmy!

Váš Benjamin Mogel

Přidat komentář