Blog CEWE
CEWE Photo Tour Bratislava

CEWE Photo Tour 2018: Jsme v Bratislavě!

– Vypráví Benjamin Mogel –

Dorazili jsme do Bratislavy. Na zdejším malém nádraží jsme se nejprve museli chvilku zorientovat a pak jsme se vydali na dlouhou cestu za ubytováním – po svých.

Měli jsme zase jednou velké štěstí, podkrovní byt v sedmém poschodí s krásným výhledem na historické Staré Mesto.

CEWE Photo Tour Bratislava

Workshop: Portrétní fotografie

Druhý den jsme začali velmi brzy – čekal nás celodenní workshop na téma portrétní fotografie se slovenskou fotografkou Máriou Mühl. U ranní kávy nám vyprávěla o své cestě k fotografování a o reportážních výletech po Indonésii a Africe.

CEWE Photo Tour 2018

Čtěte také: CEWE Photo Tour 2018 – cestovat, učit se, vyprávět

Potom jsme se už společně s jejím asistentem Michaelem rozjeli na naši první lokaci. Tady nám Mária prozradila mnohé o podstatě portrétní fotografie: komunikace s fotomodelem, správné světelné podmínky a samozřejmě vhodné pozadí.

CEWE Photo Tour Bratislava - Workshop portrétní fotografie v Bratislavě
Workshop portrétní fotografie v Bratislavě

Pak přišla řada na Maud a na mě. Měli jsme dost času na to, abychom Máriiny rady vyzkoušeli v praxi, a tak jsme si jeden druhého aranžovali do portrétů. Mária nám přitom radila, jak záběry ještě vylepšit: Nutná je zejména neustálá a uvolněná komunikace s modelem. Pokud se bude cítit dobře, povedou se autentické fotografie. Výhodou je také měkké světlo, k focení se tedy nejlépe hodí zamračený den. Dalším kritériem úspěchu je výběr vhodného pozadí – mělo by v nejlepším případě ladit s oblečením modela.

CEWE Photo Tour 2018 Bratislava

Potom jsme si sedli do typické slovenské krčmy a Mária nám dala podrobnou zpětnou vazbu k našim portrétům. Nakonec pokračovala ve vyprávění o dobách, které trávila v Africe jako dokumentární fotografka – to je obor fotografie, který mě osobně zajímá nejvíc.

CEWE Photo Tour 2018 Bratislava

Průzkum bratislavského Starého Města

S Máriou a Michaelem jsme se rozloučili pozdě odpoledne a brzy na to nám zavolali dva bratislavští spolupracovníci z CEWE Sofia a Michael. Doslechli se, že jsme ve městě, a zajímalo je, zda bychom se další den mohli setkat.

CEWE Photo Tour 2018 Bratislava

Chtěli si s námi v klidu popovídat o naší dosavadní cestě a také nás provést svým městem. Tuto nabídku jsme bez rozmyšlení a s díky přijali. Potkali jsme se další den přímo na nejznámější bratislavské vyhlídce, 95 metrů vysoké věži UFO.

CEWE Photo Tour 2018 Bratislava
Okouzlující bratislavské Staré město

Potom nám ukázali Bratislavský hrad a provedli nás křivolakými uličkami malého, ale překrásného Starého Mesta.

CEWE Photo Tour 2018 - Krakov

Čtěte takéCEWE Photo Tour 2018 – okouzlující Krakov

Cesta do Budapešti

Společný večer jsme nechali doznít výborným burgerem uprostřed Starého Mesta. Potom jsme se vrátili zpátky do bytu, ještě jednou probrali zážitky celého dne a začali se těšit na nové dobrodružství. Příští zastávka: Budapešť!

CEWE Photo Tour 2018 Bratislava

Těšíme se na další dobrodružství.

Sledujte nás!

Chcete se o naší cestě dozvědět více, dočíst se o našich aktuálních zážitcích nebo máte nějaké otázky? Sledujte nás na Instagramu: @cewe.cz@ben_mogel a @maud_m2 – Těšíme se na vaše dojmy a dotazy!

Váš Benjamin Mogel

Přidat komentář