Blog CEWE

Časopis FotoVideo: CEWE FOTOKNIHA Pure je výborná aplikace do každého smartphonu

Renomovaný fotografický časopis FotoVideo zhodnotil kvalitu produktu CEWE FOTOKNIHA Pure a její mobilní aplikace. Jak to dopadlo?

Testováno a napsáno redakcí FotoVideo

Vítězí jednoduchost a rychlost

CEWE FOTOKNIHA Pure

Jedná se vlastně o přípravu jednoho typu fotoknihy čtvercového formátu o rozměrech 15 × 15 cm. Tento formát je praktický nejen do ruky, tašky a kabelky, ale vejde se i do větší kapsy. Takže dámy, slečny a babičky, zpozorněte! Za několik chvil si ve svém telefonu uděláte knihu vzpomínek či právě prožitých zážitků v tvrdé vazbě s fotkou a názvem na titulce. Další strana je klasicky „knižně“ volná, tudíž na ni můžete psát věnování… Následuje dvaadvacet matných
vnitřních stran, na kterých se vám rychle umístí stejný počet vybraných fotek.

Ale to už jsme u přípravy

Aplikace CEWE FOTOKNIHA Pure

Celkem tedy do knihy vyexportujete 22 svých fotek (vždy jednu na každou stranu), což by vám nemělo trvat déle než pět minut.

Já to věřte nevěřte zvládl asi za dvě minuty, neboť jsem se právě účastnil oslavy narozenin své nejmladší dcery, fotky jsem vybral téměř popořadě (dortem a jeho sfouknutím počínaje a polibky a předáváním dárků konče, skupinové focení nevyjímaje). Mazal jsem a přehazoval snad jen dvě fotky a to jde kupodivu velmi snadno − na fotku kliknete, zmizí a hned vybíráte z menu či ze zásob další. Importovat můžete samozřejmě z alb, fotografií, z SD karty či přes USB, můžete stahovat své fotky z Googlu, Dropboxu či Cloudu Amazonu − a co je dobré: i vytahovat fotky přímo z pošty a SMS. To vše samozřejmě děláte ve svém telefonu bez stálého připojení.

CEWE FOTOKNIHA Pure

Nezapomeňte samozřejmě na texty − úvodní název knihy určitě
− a máte za chvíli hotovo. Aplikace vám ještě nabízí drobné úpravy a kontrolu, což je dobré udělat, velikost fotek jsem opravdu neřešil, je to fakt hodně rychlé, a příprava je hotová. A mimochodem: s fotkami nic nedělejte, aplikace je bere tak, jak jsou, a na přenosu to vůbec není znát.

Design a další

CEWE FOTOKNIHA Pure

Už z názvu CEWE FOTOKNIHA Pure vyplývá, že to, co si vyrobíte, bude a je stylově čisté, jednoduché a hodně moderní v líbivém instagramovém formátu. Kniha vám pak přijde v krycím elegantním pouzdře, které ji nejen chrání, ale dokonce je ekologické. Já si tu svou konkrétně objednal 12. července večer (můžete si to ověřit, neboť mé dítě má 12. fakticky narozeniny) a byla mi doručena 18., tedy za sedm dní, zatímco výrobce na svých stránkách i v aplikaci garantuje 7–9 pracovních dnů, takže dodávka byla v normě.

Odeslání a příjem?

CEWE FOTOKNIHA Pure

Když je hotovo, překontrolujete a odesíláte. Tato aplikace si ještě celou knihu při odesílání asi dvakrát proběhne stránku po stránce, připojí se a odešle na server výrobce. Přenos je neuvěřitelně
rychlý, a přestože nemám nejrychlejší připojení, byl jsem příjemně překvapen. Zbývá tedy už jen pár administrativních kroků, tedy
vyplnění objednávky, do které ale naskočí vaše jméno automaticky z registrace, doplníte adresu, e-mail a telefon, a hlavně rozhodnete o způsobu dodání. Máte tři varianty – pošta, kurýr nebo vaše nejbližší výdejní místo. Přestože bydlím na samotě u lesa, nabídlo mi to přes mapy Googlu městečko, kam jezdím nakupovat, a tak jsem nezaváhal. Než se spoléhat na služby České pošty či vyzvánění kurýrů, kteří jezdí automaticky vždycky nevhod, zajel jsem si ty čtyři kilometry osobně a za méně než polovinu přepravného oproti poště či kurýrovi.

Víte, že…

CEWE FOTOKNIHA Pure získala v roce 2018 prestižní ocenění od asociace EISA.
Ocenění EISA 2018/2019 a CEWE FOTOKNIHA Pure

A cena?

Tuhle designově příjemnou knížku s dvaadvaceti opravdu moc dobře vytištěnými fotografiemi (snímky jsem fakt nezmenšoval, aplikace
vzala ony průměrně dvoumegové JPEG naprosto bez problémů) máte bratru za 333 Kč (pevná a jednotná cena včetně DPH) a k tomu buď 55 Kč při osobním vyzvednutí na nejbližším výdejním
místě nebo 120 Kč za poštu či kurýra. Berete to? Já jo.

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ ČASOPISU FOTOVIDEO

  • Kvalitní tisk na čistě bílém matném papíře umocní zážitek z vašich barevných i černobílých fotografií. Jen kvůli velikosti formátu vybírejte jasné a velké motivy snímků. 
  • Rychlost i kvalita nahrávání a snadného ovládání této aplikace je až udivující. To zvládne opravdu každý.
  • Příjemný a moderní design, navíc citlivý k přírodě.
  • Rychlé dodání za rozumnou cenu.
  • Celosvětový dosah − než se vrátíte z dovolené, máte fotoknihu doma.
  • Možná bych přidal ještě jednu volitelnou designovou variantu pro mladou (instaxovou a instagramovou) fotografickou generaci. 
  • Žádné vady na kráse jsem nenašel.

Stáhnout aplikaci zdarma a začít

Přidat komentář