Blog CEWE
SOS dětské vesničky

CEWE daruje SOS dětským vesničkám 10 000 EUR

Společnost CEWE dlouhodobě podporuje konkrétní charitativní organizace a nadace. SOS dětské vesničky a to také díky zákazníkům, kteří si objednávají CEWE FOTOKNIHY a další fotoprodukty.

Domov. To je místo, kde většina z nás prožívá nejkrásnější okamžiky svého života a každý z nás se sem rád vrací. Místo, kde se setkáváme s nejbližšími našemu srdci. Rodiči, sourozenci a širší rodinou a přáteli.

Pro většinu lidí harmonické prostředí, ostrov bezpečí a lásky. Pro některé však nenaplněné přání.

Společnost CEWE myslí i na děti, které jsou ohrožené a potřebují na přechodnou nebo trvalou dobu péči mimo svůj původní domov. I v tomto roce se CEWE rozhodlo podpořit finančním darem SOS dětskou vesničku v Doubí.

O projektu – SOS dětské vesničky

SOS dětské vesničky je nestátní nezisková organizace, poskytující domov osiřelým a opuštěným dětem a těm dětem, jejichž rodiny se dostaly do těžké životní situace a nemohou se o ně postarat.

Tato dětská vesnička, nacházející se v karlovarském kraji, je nejstarší vesničkou v České Republice. Založena byla již v roce 1969 a o rok později započala se svou činností a přijala do pěstounské péče 118 dětí.
V současné době vesnička poskytuje pěstounům veškeré zázemí, potřebné pro péči o svěřené děti a také zázemí pro kontakt s původní rodinou dítěte.

Společnost CEWE věnuje této SOS dětské vesničce 10 000 EURO. Paní Jana Šagátová z nadace SOS dětské vesničky se podělila o plán, jakým způsobem budou prostředky využity:

„Finanční prostředky nám pomůžou s dlouhodobě plánovanou rekonstrukcí rodinného domu, který je užíván pěstounskou rodinou s více sourozenci. Domy ve vesničce byly vystaveny při jejím založení, a proto vesnička již několik let prochází celkovou rekonstrukcí a modernizací. Díky tomu se vesnička opět zabydluje a děti mohou vyrůstat v klidném rodinném prostředí při zachování svých biologických vazeb a zároveň čerpat všechny služby, které SOS dětská vesnička dětem v pěstounské péči poskytuje.“

My se plánovanou rekonstrukci domu chystáme sledovat a doufáme, že vše půjde hladce a brzy vám zprostředkujeme první dojmy obyvatel z nového domu. Domu, který pěstounům poskytne potřebné zázemí k vytvoření domova pro každé dítě, které to i na krátký čas bude potřebovat.

CEWE a charita

CEWE a charita

Není nám lhostejný život lidí, kteří potřebují a zaslouží si pomoc druhých. Proto jsme se rozhodli, že budeme dlouhodobě podporovat vybrané charitativní projekty, u kterých máme 100% jistotu, že se naše pomoc dostane tam, kam má.

Společnost CEWE podporuje spolu se svými zákazníky charitativní organizace Sue Ryder – Domov pro důstojné stáří a fond Pink Bubble, který se stará o onkologicky nemocné děti.

Jak? Za každou přihlášenou knihu do soutěže CEWE FOTOKNIHA roku věnujeme 10 Kč a za každý hlas v této soutěži 1 Kč.

Více o soutěži

Přidat komentář