Blog CEWE
Zikmund a Hanzelka s CEWE

Cestovatel Zikmund slaví 100 let, kdo vyhraje cenu Zikmunda a Hanzelky?

Zaznamenali jste, že se u nás několikrát zmiňovala soutěž o nejlepší cestovatelskou fotografii Hanzelky a Zikmunda? Celá soutěž vznikla na počest cestovatelského dua a stých narozenin Miroslava Zikmunda.

Záznam z celého ceremoniálu 24.2.2019.

Hanzelka a Zikmund

Dvojice Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka společně procestovali kus světa. Tito dva pánové jsou známí díky mnoha aspektům své průkopnické práce, ale také jsou jedni ze zakladatelů české cestopisné rozhlasové reportáže. Jiří Hanzelka (1920–2003) a Miroslav Zikmund (* 1919) se seznámili už na škole. V letech 1947–1950 spolu vycestovali na první výpravu do Afriky a Jižní Ameriky s vozem Tatra 87. Jejich druhá cesta v letech 1959–1964 směřovala do Asie a Oceánie. Na výpravách nasbírali neuvěřitelné množství dokumentárního materiálu, napsali několik stovek reportáží a také několik knih.

O soutěži…

Jelikož Miroslav Zikmund oslavil 14. 2. 2019 své 100. narozeniny, jako netradiční forma oslavy se konala soutěž, jejíž slavnostní vyhlášení připadalo přímo na den výročí narození cestovatele a dobrodruha, pana Zikmunda.

Přejít na soutěžní web

Soutěž o nejlepší cestovatelskou fotografii byla pouze jednou z kategorií, další byly rozhlasová cestovatelská reportáž a navazovala kategorie o nejlepší cestopisnou knihu.

Ve fotografické části se vyhlašovaly dokonce dvě kategorie a to sice: nejzajímavější klasická fotografie a nejúchvatnější instagramový snímek.

Na všechny přihlášené fotografie se můžete podívat kliknutím sem.

Výherce vybírali…

Jan Rybář (český novinář, fotograf a autor několika knih), Petr Brukner (český herec, člen divadla Járy Cimrmana), Tomáš Tureček (šéfredaktor české edice National Geographic), Veronika Souralová (ředitelka Czech Photo) a i Ing. Pavel Schreiber (předseda představenstva CeWe Color a.s.).

Prohlédněte si naše instastories z průběhu slavnostního večera 

Program večera byl doprovázen…

Zámek Dobříš
Finálový večer proběhl na zámku Dobříš.

Program celého galavečera doplnila hudební vystoupení Tamary a Tomáše Klusových, Ivana Hlase se svým triem a také skupiny Tam Tam Batucada Miloše Vacíka.

A výherci jsou…

V kategorii cestopisná fotografie roku zvítězil Petr Vydra se snímkem „Čekání na příliv“, cenu za nejlepší instagramovou fotku z cest obdržel Marcel Konečný za snímek „Madagaskar“.

Vítězná cestopisná fotografie Petra Vydry
Vítězná instagramová fotografie od Marcela Konečného

Všechny přihlášené fotografie v soutěži 

 

Přidat komentář