Blog CEWE
Hawaii a The Sikls

Česká rodina, která cestuje kolem světa, The Sikls

Kamila, Ondra a Elliot. Rodina, která udělala jedno zásadní životní rozhodnutí – vydala se na cestu kolem světa na neurčito. Za 4 měsíce procestovali Asii, Austrálii a Ameriku. Jaká zažívají na svých cestách dobrodružství?

„Vydat se na cestu kolem světa bylo zásadní rozhodnutí!“ Pocity Kamily a Ondry Šiklových se měnily každým dnem, hodinou, minutou prostě pořád. „Jednu chvíli se člověk hrozně těšil, ale pak si zase uvědomoval rizika a dostal pořádný strach,“ říká Ondra Šikl. „Je strašně důležité, že jsme si byli oporou a vždy jeden podržel druhého v tu správnou chvíli. Jeli jsme do naprostého neznáma, ale oba jsme věděli, že je to cesta kterou jsme si oba vybrali a prostě to musíme zvládnout,“ dodává.


The Sikls na cestách:

the SIKLS

17. září 2017 odletěli na cestu kolem světa na neurčito a navštívili tyto státy: Sri Lanka, Malajsie, Singapur, Vietnam, Kambodža, Filipíny, Indonésie (Bali), Austrálie, Nový Zéland, Havaj, Idaho, Utah, Arizona, Nevada (Las Vegas), Německo, Španělsko, Mexiko, Kajmanské ostrovy a Bahamy.

Před krátkou zastávkou v České republice byli na cestě více než 120 dní. Před pár dny odletěli do Afriky, kde začíná další kapitola jejich cesty kolem světa.


Co říkali rodiče na to, že se chystáme na cestu kolem světa

The Šikls
Nový Zéland

„Rodiče ví, že oba máme cestovatelského ducha a v republice nás držela jen práce,“ shodují se. „V první chvíli si vůbec nedokázali představit, co to vlastně chceme dělat natož, že bychom chtěli jednou cestováním vydělávat,“ říkají.

Samozřejmě měli rodiče a zároveň prarodiče malého Elliota strach, jestli se tím dá vůbec uživit a aby nezůstali natrvalo na druhém konci světa. „Ve finále spolu komunikujeme po internetu více, než když jsme byli v České republice,“ říká Ondra 🙂

„Kamča dokonce omylem stoupla jednomu na ocas, ale klokan to bral úplně v klídku oproti Kamči, která málem dostala infarkt.“

Koupání se žraloky, krmení klokanů a tsunami

The Sikls Australia and kangaroo
Austrálie

Mezi jejich zásadní zážitky z cesty kolem světa patří určitě krmení klokanů ve volné přírodě v Austrálii. „Kamča dokonce omylem stoupla jednomu na ocas, ale klokan to bral úplně v klídku oproti Kamči, která málem dostala infarkt,“ směje se Ondra.

„… na telefonech nám blikalo varování před možným tsunami po zemětřesení v Mexiku, byl to strašný a velice ojedinělý pocit.“

The Šikls
Bahamy

„Dále potom plavání se žraloky na Bahamách. Do třetice určitě musím uvést to ráno, když jsme se vzbudili na Kajmanských ostrovech v apartmánu, který jsme měli pronajatý na pláži a na telefonech nám blikalo varování před možným tsunami po zemětřesení v Mexiku, byl to strašný a velice ojedinělý pocit, kdy jsme přemýšleli, co bychom vlastně dělali, kam utíkali. Vše dopadlo v pohodě a žádná vlna se nekonala,“ pokračuje.

Jakou s sebou vozíme techniku

New Zealand The Sikls
Nový Zéland

The Sikls na svých cestách používají dron DJI Mavic Pro, fotoaparát Olympus OM-D E-M10 II a nebo Iphone 7+. Pro videa ze souše i pod vodou mají hlavně GoPro Hero5 Black s gripem kvůli stabilizaci obrazu.

Osobní zážitky Elliota

Arizona, The Sikls
Arizona, Amerika

Elliot má pár osobních milníků, jako například když v Mexiku na Chichen Itze ztratil dudlík a od té doby ho nemá, v Idaho se naučil slova Hello a Bye Bye a poprvé v kině na animované pohádce byl na Havaji.

Jaká jsme potkali na cestách zvířata

The SIkls, Sydney
Sydney, Austrálie

Po cestě se potkávají The Sikls nejrůznější exotická zvířata, ptáky i vodní živočichy.Děláme Elliotovi takovou živou zvířecí encyklopedii,“ říkají.

Mezi nejzajímavější zvířata, se kterými se osobně setkali, patří: klokani, kakadu papoušci, leopardi, rejnoci, žraloci, plážová prasátka, sloni a iguany.

Aktuálně jsou již The Sikls v Africe, kde budou zažívat nová dobrodružství příští 2 měsíce. Plánují přitom navštívit zhruba 7 zemí.

Sledovat jejich cestu můžete na jejich Instagramu The Sikls

Přidat komentář