Blog CEWE

Časopis FotoVideo: recenze CEWE FOTOKNIHY

Odborný časopis FotoVideo zhodnotil kvalitu produktu CEWE FOTOKNIHA. Jak to dopadlo? 

Testováno a napsáno: redakcí FotoVideo

Historicky největší a nejúspěšnější

S CEWE FOTOKNIHOU jsme se v našem časopise potkali už několikrát. Buď jsme byli mediálními partnery některé z jejích velkých společenských akcí, nebo ona byla značkou-partnerkou naší soutěže Fotograf roku, a před šesti lety jsme ji také pořádně testovali.

Tehdy ještě vyrobenou na původním výrobním zařízení s tím, že jsme navázali na její prestižní ocenění Evropské fotoalbum
roku 2009/2010, které jí udělila evropská asociace EISA s citací:

„CEWE FOTOKNIHA poskytuje krásná fotoalba vynikající kvality. Od malých kapesních alb až po velká hranatá fotoalba nabízí CEWE řadu povrchových úprav a designů s různými typy papíru včetně pravého fotografického, který je k dostání ve většině zemí.K dispozici je software (pro PC i Mac), který obsahuje základní návod, podle něhož si intuitivně a snadno vytvoříte vlastní fotoalbum. Pomocí řady ovládacích prvků si fotograf může ručně nastavit umístění snímku a rozvrh stránky, zároveň však má možnost využít asistenční režim programu, který téměř vše udělá automaticky.“

Navštívili jsme fotolaboratoř

A jaká je CEWE FOTOKNIHA dnes? Podívali jsme se na ni po letech znovu dvěma pohledy: „zevnitř“ a „zvenčí“. Pohled zevnitř nebyl ničím jiným než přepadovou návštěvou výroby na pražském Chodově. Není nic lepšího než si odborně (samozřejmě v doprovodu vedoucí výroby Renaty Máslové) „osahat“ papír používaný na obálky i vnitřky, prohlédnout barvy, lepidla a celý výrobní cyklus.

Fotolaboratoř CEWE - FOTOLAB
Fotolaboratoř CEWE – FOTOLAB

Co nás zaujalo

Od naší poslední návštěvy se fakt hodně změnilo. Barevný tisk zajišťují zcela nové stroje HP Indigo 5000 a 7500 Digital Press, vazbu a ořezy úžasné wohlenbergy.

Ve skladu jsme viděli speciální papír pro digitální tisk od firmy Novapress v gramážích 150, 170, 200 a 350 i ofsetový 250g (ten byl zrovna matový), vše ekologicky šetrné a přísně kontrolované.

Ekologie výroby od materiálů přes proces po expedici vůbec patří k jedné z velkých předností těchto výrobků. Následovalo samozřejmě i seznámení s logistikou jednotlivých zakázek, se zvláštní přípravou rázných typů obálek a celkovou kompletací (moderní stroje Horizon Book Binder BQ-470), laminací a finálním balením včetně expedice.

Nejmodernější technologie.
Nejmodernější technologie.

V souhrnu supermoderní, čistý proces, s jasně propracovanou počítačovou logistikou a se spoustou dalších možností doplňkových a individuálních služeb, o kterých se zmíníme příště. Z tohoto pohledu je vaše zakázka opravdu v dobrých a odborných rukou.

Z pohledu zákazníka

Pohled zvenčí je pohled zákazníka, který má na kartě ve svém fotoaparátu právě dokončené snímky a potřebuje je vytisknout do kvalitní knihy.

Ano, děláme uživatelský test knihy s vašimi fotografiemi, texty a třeba i videi. Takže neuděláte nic jiného, než že se vrhnete na www.cewe-fotokniha.cz, a pokud se hned nechcete zúčastnit velké soutěže o automobil, která v době testu na tomto webu probíhala, vstoupíte do objednávkového programu, který lze velmi jednoduše stáhnout.

CEWE FOTOKNIHA prošla testem časopisu FotoVideo jako vynikající
CEWE FOTOKNIHA prošla testem časopisu FotoVideo na výbornou

Kniha pro každého

Je dobré mít na začátku rozmyšleno, jaké máte právě k dispozici fotografie, k čemu bude vámi připravovaná fotokniha sloužit (dárek, nebo vlastní archiv do knihovny?), a podle toho zvolit formát. Budete- li se dívat jen na ceny, ty se opravdu hodně liší. Takže jsou tu fotoknihy vlastně pro každého (můžete začít od 179 Kč nebo také od 1 399 Kč).

Formát, který nás baví

Určitě si jako my zamilujete úžasný formát s názvem Velké panorama nebo dokonce XXL panorama. Výbornou novinkou
ve výrobě těchto fotoknih je tisk v pásu, odpadají tudíž různá „spasovávání“ a knihařské nesrovnalosti a vaše fotky ve vybraném formátu naprosto sedí.

Mezi nejoblíbenější fotoknihy současnosti patří čtvercové (jsou velmi levné a asi se uživatelům snadno a rychle připravují) a samozřejmě A4 na výšku i A4 panorama.

Výběr papíru

Strašně důležitý je výběr papíru. Pro klasický digitální tisk je využíván 200g nebo 150g, můžete mít ale i dvoustovku s vysokým leskem. Nás samozřejmě zaujal 170g Premium mat potištěný speciálním HD inkoustem a nejvíce snad fotopapíry. Jsou to papíry Fujifilm (buď mat, nebo lesk) vyznačující se vysokým detailem kresby a výjimečnou hloubkou a sytostí barev. Navíc u těchto fotografických fotoknih máte velkou výhodu již zmiňované, naprosto ploché vazby (lepení technologií Lay- Flat).

Vazba knihy

A když jsem u těch vazeb: Tvrdá vazba, Měkká vazba, Vazba sešit, Plátno premium, Imitace kůže, Šroubovaná vazba – výběr je samozřejmě závislý na formátu − ne u všech lze požadovat jakoukoli vazbu, ale to už je v knihařině jasné.

Takže si fakt máte z čeho vybírat a my věříme, že se do této supermoderní výroby s velmi kvalitním servisem zase brzy vrátíme zevnitř i zvenčí − a hlavně pro vás!

Přehledný web 

Na webových stránkách www.cewe-fotokniha.cz najdete celkem přehledně vše, co potřebujete. Pro začátečníky je tu i on-line kurz, návodná videa a poměrně dost nezbytná informace pro ty, kteří chtějí ještě více ušetřit:

„Zakázku si můžete nechat poslat na jedno ze 700 specializovaných výdejních míst. Celkem máme 2341 výdejních míst v ČR včetně obchodních řetězců.“

Verdikt redakce FotoVideo:

• Redakcí FotoVideo osobně na místě otestovaná česká moderní výroba.
• Kvalitně tištěná kniha s vašimi fotografiemi, texty a videi.
• Devět různých formátů a prémiové, k přírodě citlivé papíry.
• Snadná a rychlá příprava v uživatelsky komfortním programu pro každého.
• Navíc možnost soutěžit o fotoaparáty, auto a dovolenou.
• Profesionální zákaznický servis se zvláštní telefonní linkou a e-mailem.
• Speciální aplikace v AppStore i Google play.
• Nevyhovuje? Stoprocentní garance vrácení peněz.
• Prohlédněte si vzorky knih v jakékoli prodejně.

komentář