5 zajímavostí o soutěži CEWE FOTOKNIHA roku

Kolik fotek celkem bylo použito v soutěžních knihách? Která slavná herečka je ve hvězdné porotě? A jaký automobil čeká na vítěze soutěže CEWE FOTOKNIHA roku?

Soutěž CEWE FOTOKNIHA roku je již od roku 2010 největší soutěží svého druhu. Letošní již 8. ročník je znovu velmi lákavý – zapojte se i vy a můžete vyhrát spoustu cen!

Vítěz loňského ročníku soutěže s manželkou a vítěznou knihou.

Vítěz loňského ročníku soutěže s manželkou a vítěznou knihou.

Do oblíbené soutěže CEWE FOTOKNIHA roku můžete přihlásit jakoukoli knihu od CEWE – nezáleží na tom, jestli jste ji vyrobili jako dárek nebo dělá radost vám osobně ve vaší knihovně. Důležitý není ani počet stran nebo formát. Stále si nejste jisti, zda chcete soutěžit? Čtěte dál.

Jaké jsou typy knih? Více informací

5 zajímavostí o soutěži CEWE FOTOKNIHA roku

 1. Hlavní cenou v soutěži je nový automobil Peugeot 308 – ne na půjčení, napořád!

  Czech Photo Centre na Nových Butovicích

  Nový Peugeot 308 pro absolutního vítěze.

 2. Autor nejlepší knihy v kategorii Cestování vyhraje rodinnou dovolenou.

  Rodinná dovolená pro vítěze kategorie Cestování

 3. Od prvního do současného ročníku byly rozdány ceny za více než 10 milionů. Nové automobily, rodinné dovolené, fotoaparáty a poukazy na CEWE FOTOKNIHY a fotoslužby od CEWE.
 4. Každá kniha a každý hlas pomáhá konkrétním charitativním organizacím a nadacím. Za každou vámi přihlášenou knihu přispějeme my 10 Kč a za každý hlas 1 Kč. Loni jsme tak předali nadacím celkem 90 578 Kč.
  CEWE daruje za hlasy v soutěži peníze charitativním organizacím Pink Bubble a Sue Ryder.
 5. Když sečteme přihlášené knihy ve všech ročnících soutěže, dostaneme se na číslo přesahující 16 000. V nich bylo použito více než 1 700 000 originálních fotografií. 

Pravidla soutěže – zde

Hvězdná porota rozhoduje

VIP porota finále soutěže CEWE FOTOKNIHA roku

Porota ve finále 7. ročníku soutěže CEWE FOTOKNIHA roku

Největší soutěž svého druhu si zaslouží nejen prvotřídní ceny za umístění, ale také porotu se zvučnými jmény. Předsedou poroty je od prvních ročníků zpěvák a fotograf Peter Nagy.

Každý finalista a jeho rodinní příslušníci si s ním mohou udělat fotografii nebo si popovídat třeba o focení. V porotě soutěže CEWE FOTOKNIHA roku nechybí pravidelně ani fotograf Jakub Ludvík, herec a režisér Petr Jákl, houslový virtuóz Pavel Šporcl nebo fotograf Jan Šibík.

Co si myslí fotograf Jan Šibík o soutěži CEWE FOTOKNIHA roku? Více zde

O osudu finalistů rozhodují známé osobnosti širokého spektra – nechybí ani nejkrásnější české ženy jako Česká Miss Andrea Bezděková, Česká Miss World 2013 Lucie Kovandová, Česká Miss 2009 Iveta Vítová (Lutovská), Česká Miss 2010 Jitka Válková, či královna krásy za rok 2013 Gabriela Kratochvílová.

Kdo je ve hvězdné porotě letos? To najdete zde

Do poroty usedli také herečka z Ulice Patrície Solaříková, moderátorka TV Nova Renáta Czadernová, moderátorka FTV Prima Klára Doležalová, zpěvák Václav Noid Bárta nebo herec Jaromír Hanzlík, herečka a zpěvačka Anička Slováčková, zpěvačka Emma Smetana či divadelník, hudebník Jiří Suchý nebo hudební skladatel Ondřej Soukup.

Každý měsíc oceníme 2 knihy

Stanislav Hendrych s manželkou postupují do finále o auto.

Stanislav Hendrych s manželkou postupují do finále o auto.

Ano – každý měsíc vyhrávají hned 2 knihy a jejich autoři. Jedna vzejde z měsíc trvajícího online hlasování. Druhou volí naše hvězdná porota. Jakmile je rozhodnuto, tým soutěže CEWE FOTOKNIHA roku sedá do CEWE dodávky a vyráží za nimi na cestu.

Autoři měsíčních knih vyhrávají poukazy na CEWE fotoslužby v hodnotě 5000 Kč a pozvánku do Velkého finále. Jak probíhá takové předání najdete ve videu.

Soutěž probíhá až do 31. 8. 2018 – Přihlásit do soutěže

Žádné komentáře, buďte první!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.